Onko jotain tuttua naapurivaltion hymnissä?

3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kuulostaa Biafran kansallishymniltä?

Äänestä

Vai on röyhkeä venäläinen ominut tuonkin ,ryösti Suomelta ison maa-alueen ,tappoi ja hävitti...

Äänestä
  • Ei se mitään oo ominu ,ku me ollaan matkittu monia ja monia venäläisiä sävelmiä,koska suomi on venäläinen

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kolli57 kirjoitti:

https://www.youtube.com/watch?v=qBYZ47ppdCk

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu