Jännämies.

Täällä joskus mainittu jännämies, mitä mahtanee tarkoittaa?
11<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Boheemi renttu , väkivaltainen narsistinen psykopaatti tai mikä parasta molempien sekotus . Siis uros jonka kanssa sattuu (kirjaimellisesti) ja tapahtuu , toisin kuin meidän tavis-hissukoiden .

Äänestä

erään katkeran ja nirson vakiovalittajan järjettömiä luuloja siitä minkälaiset miehet naisille pelkästään kelpaa.

Äänestä

Mä oisin luullut ählämiksi

Äänestä

Jännämies = väkivaltainen narsisti joka määräilee naisen tekemisiä-.

Tuossahan se tulikin aika pitkälti.

Äänestä

Jännämies on sinkkupalstan konstruktio, tylsämiehen vastakappaleeksi rakennettu olkiukko. Siinä on kaikki huonot puolet mitä miehessä voi kuvitella mutta se saa silti naisia. Se on erittäin helppo vihattava ja nurin lyötävä. Tosimaailmasta varmaan tauskit ja nykäset olisi lähimpänä tätä jännämiestä, sinkkupalstan maailmassa näitä ovat kaikki alle 30-vuotiasta naista joskus saaneet.

Äänestä

Sait jo osittain totuutta mutta sinkkupalstaa seuraamalla saat tarkan analyysin. Tämä on lähinnä femakoiden ikioma temmellyspalsta parisuhde palstan rinnalla että jos et halua kohta pelkästään yksipuolisia vastauksia tähän kun arki koittaa ja ytmit sekä jännämiehet on lähteneet töihin ja akoilla on taas aikaa istua ma-pe kaiket päivät netissä myös treffi sivuilla niin kehotan ennen maanantaita vaihtamaan sivustoa kysymyksineen.

Äänestä
  • siis vaihtamaan mihin?

    Äänestä

  • sekavaaselitystä kirjoitti:

    siis vaihtamaan mihin?

    Vähemmän feministisille sivuille. Kyllähän tuon tyhmempikin ymmärtää.

    Äänestä

Itseään täynnä oleva omasta mielestään maailman napa

Äänestä

Alkuun oletin sen tarkoittavan jonkinlaista renttua, mutta sittemmin minulle on selvinnyt, että katkerien miesten käyttämänä terminä 'jännämies' viittaa kaikkiin niihin miehiin, joilla on hyvät sosiaaliset taidot ja kyky saada naiset kiinnostumaan itsestään.

Äänestä
  • Pienet on älyn välineet

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


old_profile_91559 kirjoitti:

Täällä joskus mainittu jännämies, mitä mahtanee tarkoittaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu