Minulla on ongelma. 2. tasosuoritus viulun soiton opinnoissa lähenee. Olen soittanut viulua 4 vuotiaasta asti ja olen nyt 11. Ongelma on se etten millään opi mitään, en yhtään mitään. Kaikki tuntuu todella vaikealta, en jaksa harjoitella, lyhyimmätkin sonaatit epäonnistuvat ja minua stressaa. Opettajani huutaa minulle joka tunti ja poistaa minulta motivaation... En kuitenkaan haluaa lopettaa viulun soittoa. Pelkään opettajaani. Mitä pitäisi tehdä? Vaihtaisinko musiikkiopistoa? Se olisi ihan mahdollista, en vain tiedä vielä... Tarvitsen apua.
Viulu on vaikea soitin...
Auttakaa
1
343
Vastaukset
- Smee-the-man
Vaihda soitinta? Aloita vaikka nokkahuilu, sillä on helppo soittaa. Riittää, että puhaltaa vaan niin kovaa kun jaksaa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 372290
- 551327
- 841303
Mies mä oon ihan helppo
Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...361256- 631181
Mies olen aika erakko nykyään
Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä39904Lavroville taitaa olla jo ikkuna raollaan?
Lavrovin syytä välttää korkeita paikkoja ja ikkunoiden läheisyyttä.Ettei vain keikahda ikkunasta pihalle.121788- 31741
Ylen johdon hulppeat bonukset alkavat taas
Suora kopio Iltalehdestä: "Asiasta kertoo Iltalehdelle Ylen hallituksen puheenjohtaja Matti Apunen. Mitä tulospalkkioi22588Skenaario
Elämä ja kuolema ovat merkillisin nyytti olevaisuutta. Mutta kun kumpaakaan ei ole, syntyy lapsuksia, joita korjaamaan55565