Robert Heleniuksen voimaominaisuudet

robbefani

Onko sälli yhtä vahva kuin on kova lyömään? Jos voimaa on, sitä ei ainakaan näe ulkoapäin.

6

272

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tiutautilhi

      On sitä nähty ennenkin, vastustajaa päätä lyhyempi ja tavallisen näköinen heppu judo/karate potkii, lyö, tai nyrkkeillen nyrkillä iskee maahan ison miehen, jolla lihasta ja massaa.

      Sitä kun osaa oikeat taistelu tekniikat, niin isompikin kaveri saadaan pelkäämään pienempää vastustajaa, ettei tule isolle pojalle vaan turpaan ja pupu p*skat housuun.

      No Helenius on pitkä, mutta juttuni nyt olikin irrallaan yleisempi mielipide ja todettu tosiasia tän aihealueen asioista noin yleisesti.

    • kaukogougou

      Jossain haastattelussa joskus Helenius kertoi ettei ole kokeillut esim. penkkimaksimiaan, mutta sanoi joskus treenaavansa penkkiä 100 kg painoilla. Tämä ei tunnu mitenkään mahdottoman isolta painolta, kun herralla on kuitenkin elopainoa liki 115 kg.

    • TosiasiatTiskiin

      Jos penkistä nousee 100kg ja jaksaa jopa treenata penkkiä vielä satasella, näin kirjoitit, eli sana harjoitella tarkoittaa useampia toistoja tällä 100kg painolla, niin kyllä se näkyy jo rintalihasten kehityksessä selvästi. Tuohon jos pystyy vaatii tämä taas säännöllistä treeniä painoilla ja jota tehty jo useampi vuosi.

      Ei Heleniuksen rinta kyllä kovin treenatulta näytä.

    • 34636

      Tässä on suomalaisen raskaan sarjan nyrkkeilijän Jarno Rosbergin voimaharjoittelusta video. Kovin penkkisarja minkä tekee videolla on 6x110kg. Eiköhän Heleniuksen voimatasot ole samaa luokkaa tai hieman paremmat. Nyrkkeilyssä tarvitaan enemmänkin nopeutta, kuin raakaa maksimivoimaa ja tietysti ottelusilmää myös.

      https://youtu.be/11ZxkuiRY20?t=2m18s

      • Heikkomieson

        Ompas heikko. Tyson teki pitkää sarjaa 160 kilulla..


    • hkhjjhjh

      Aivovammaa ja dementiaa pukkaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      98
      6128
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      349
      5565
    3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      52
      2639
    4. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      104
      2036
    5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      107
      1758
    6. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      114
      1621
    7. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      19
      1593
    8. Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan

      Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju
      Kotimaiset julkkisjuorut
      180
      1267
    9. On todella hassua

      Ajatella että pitäisit erityisen kuumana tai seksikkäänä?
      Ikävä
      73
      1167
    10. Nuoret hakevat eläkkeelle, vaikka eivät ole olleet vielä töissäkään

      hyvin menee. Pieni vastoinkäyminen elämässä, ja heti masennutaan. Monet alle 30-vuotiaat hakevat työkyvyttömyyseläkettä
      Maailman menoa
      188
      988
    Aihe