Robert Heleniuksen voimaominaisuudet

robbefani

Onko sälli yhtä vahva kuin on kova lyömään? Jos voimaa on, sitä ei ainakaan näe ulkoapäin.

6

242

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tiutautilhi

      On sitä nähty ennenkin, vastustajaa päätä lyhyempi ja tavallisen näköinen heppu judo/karate potkii, lyö, tai nyrkkeillen nyrkillä iskee maahan ison miehen, jolla lihasta ja massaa.

      Sitä kun osaa oikeat taistelu tekniikat, niin isompikin kaveri saadaan pelkäämään pienempää vastustajaa, ettei tule isolle pojalle vaan turpaan ja pupu p*skat housuun.

      No Helenius on pitkä, mutta juttuni nyt olikin irrallaan yleisempi mielipide ja todettu tosiasia tän aihealueen asioista noin yleisesti.

    • kaukogougou

      Jossain haastattelussa joskus Helenius kertoi ettei ole kokeillut esim. penkkimaksimiaan, mutta sanoi joskus treenaavansa penkkiä 100 kg painoilla. Tämä ei tunnu mitenkään mahdottoman isolta painolta, kun herralla on kuitenkin elopainoa liki 115 kg.

    • TosiasiatTiskiin

      Jos penkistä nousee 100kg ja jaksaa jopa treenata penkkiä vielä satasella, näin kirjoitit, eli sana harjoitella tarkoittaa useampia toistoja tällä 100kg painolla, niin kyllä se näkyy jo rintalihasten kehityksessä selvästi. Tuohon jos pystyy vaatii tämä taas säännöllistä treeniä painoilla ja jota tehty jo useampi vuosi.

      Ei Heleniuksen rinta kyllä kovin treenatulta näytä.

    • 34636

      Tässä on suomalaisen raskaan sarjan nyrkkeilijän Jarno Rosbergin voimaharjoittelusta video. Kovin penkkisarja minkä tekee videolla on 6x110kg. Eiköhän Heleniuksen voimatasot ole samaa luokkaa tai hieman paremmat. Nyrkkeilyssä tarvitaan enemmänkin nopeutta, kuin raakaa maksimivoimaa ja tietysti ottelusilmää myös.

      https://youtu.be/11ZxkuiRY20?t=2m18s

      • Heikkomieson

        Ompas heikko. Tyson teki pitkää sarjaa 160 kilulla..


    • hkhjjhjh

      Aivovammaa ja dementiaa pukkaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei sua enään tunnista

      Kun olet vanhentunut ja lihonut.
      Ikävä
      135
      6161
    2. Huomenet naiselle

      Harmittaa ettei ehkä nähdä enää koskaan. Näillä mennään sitten.
      Ikävä
      57
      4376
    3. Mikä kaivatussasi kolahti?

      Mikä oli erityistä?
      Ikävä
      59
      2841
    4. Etsin vastaantulevista sua

      Nyt kun sua ei oo, ikävöin sua niin v*tusti. 😔Jokaisesta etsin samoja piirteitä, samantyyppistä olemusta, samanlaista s
      Ikävä
      28
      2788
    5. Kaikesta muusta

      Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko
      Ikävä
      16
      1875
    6. Hyvää yötä.

      Miten äkäpussi kesytetään? 😉 pus
      Ikävä
      15
      1544
    7. Ajatteletko koskaan

      Yhteisiä työvuosia ja millaista silloin oli? Haluaisin palata niihin vuosiin 🥹
      Ikävä
      35
      1417
    8. Tekis mieli lähestyä sua

      Mutta pelkään että peräännyt ja en haluis häiritä sua... En tiedä mitä tekisin olet ihana salaa sua rakastan...💗
      Ikävä
      26
      1417
    9. Kyllä hävettää!

      Olla taivalkoskelta jos vuoden taivalkoskelainen on tuommoinen tumpelo.
      Taivalkoski
      31
      1251
    10. T, miten mun pitäis toimia

      Olen niin toivottoman ihastunut suhun...ollut jo liian,monta,vuotta. Lähestynkö viestillä? Miten? Sun katse...mä en kest
      Ikävä
      43
      1151
    Aihe