Pauli Vahteralla on lääkkeet Suomen nousuun?

18<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

rikkaat ökyt maksaa nyt tekemänsä fantastisuuden,kuten walruussin björni & muut kaltaiset
ja oltava sellaisia tuotteita heti,nopeasti oikeaan hintaan,joita maailma haluaa justiinsa nyt,ennenkuin kiinalaiset kopio kaiken dna:ta myöten.

Äänestä
  • persuille äänet menee mutta pakko myöntää että arhinmäki on oikeassa miksi kiinalaisiin tuotteisiin ei lyödä lisäveroa ja näin tasapainoteta tilannetta?

    Äänestä

Biudee ei taida tykätä Vahteran listasta.

Äänestä

Vahtera valtiovarainministeriksi vaalien jälkeiseen hallitukseen.

Äänestä

PS voittaa vaalit ja hyvä niin.

Äänestä
  • PS on paras!

    Äänestä

Siellä on ihan asiallisia parannuksia , MUTTA leijonaosa näistä on poliitikkojen ja heidän omien piirien luomia , eli parannusta ei ole odotettavissa . Tuossa tekstissä melkein kaikki virheet on tehty ns, parannuksina . Maahanmuutto olisi yksi helpoimmista korjata , mutta kun ei haluta .

Äänestä

PAULI VAHTERA ON ERINOMAINEN EHDOKAS UUDELLAMAALLA hän on verojen erikoistuntija

Jos olet Lapista, ehdokkaasi on

Hanna Mäntylä, Lapin vaalipiiri, numero 41, erityisnuorisotyöntekijä, kansanedustaja, https://vaalit.perussuomalaiset.fi/ehdokkaat/hanna-mantyla https://vaalit.perussuomalaiset.fi/piirit/lappi http://www.hannamantyla.fi/ https://vaalit.perussuomalaiset.fi/
\\\\\\KUUNTELE VAALIVIDEO\\\\\\ http://vaalikone.yle.fi/eduskuntavaalit2015/lappi/ehdokkaat/4717 Lupaan tehdä parhaani ja sitoutua työhöni ja ajamiini asioihin 110 %.

Hanna Mäntylä, Lapin vaalipiiri, numero 41, esittelee Perussuomalaisten ohjelman vaaleihin
https://www.suomenuutiset.fi/perussuomalaisten-eduskuntaohjelman-paateemat-julki/ Julkinen talous kestävälle pohjalle – isänmaan turvallisuudesta ei tingitä – suomalaisista huolehdittava – kilpailukyky ja yrittäjyys etusijalle – ei saa kiusaa. Timo Soini (ps.) esitteli pääteemoja perussuomalaisten tiedotustilaisuudessa maanantaina yhdessä Hanna Mäntylän ja Jari Lindströmin kanssa. https://dreambroker.com/channel/dbiqeuet/iframe/mrdzpgb3
”Kilpailukyky, työllisyys ja talous ovat jääneet ilmastoasioiden jalkoihin. Me itse keksimme kaikenlaista sääntelyä. Joka ikinen kuluerä, joka teollisuudelle sälytetään, vaikuttaa päätökseen siitä, pysyykö teollisuus Suomessa vai ei”

Hanna Mäntylä, Lapin vaalipiiri, numero 41, on Jussi Halla-ahon suosittelema ehdokas http://www.halla-aho.com/scripta/vaalivinkkeja_lukijoille.html/ Vaikka kirjoituksen alkupuolella totesin, että istuvien kansanedustajien mainostaminen ei olisi asiallista, tuntisin itseni huonoksi ihmiseksi, ellen tässä yhteydessä mainitsisi Olli Immosta (Oulu) ja Hanna Mäntylää (Lappi), joiden kanssa minulla on vaalikauden aikana ollut ilo ja kunnia tehdä hyvää yhteistyötä maahanmuuttokysymyksiä käsittelevien seminaarien muodossa. Haluan myös kiittää Mäntylää eurovaalikiertueen aikana saamastani avusta ja tuesta!

Äänestä

Vahtera eduskuntaan ja valtiovarainministeriksi.

Äänestä
  • Kannatan. Tällaisia tarvitaan!!!

    Äänestä

  • Just näin.

    Äänestä

ok.

Äänestä

Nää on taas niitä kiellettyjä säästöjä tai muiden puoleiden suulla pölhöpopulismia.
Koulutuksesta, vanhuksilta ja lapsilisistä leikkaamiset on niitä OIKEITA säästöjä vai mitä Kurittaja-Kokoomus?

Äänestä

Vahtera on Suomen järkevin mitä tulee talousasioihin.

Äänestä
  • Kummallista luottamista paikallisiin politikoihin, kun vaaleja on pidetty sata vuotta,
    ja silti ollaan menossa kompostoriin. Kysykää STUBBilta,hän tietää tarkalleen
    mistä suunnasta suomea johdetaan. Lupausten rikkojia on kuunneltu korvat
    kuumina ennenkin, ja mikä on tulos. Lisääntyvä köyhyys, ja työttömyys.
    Ylimistöltä ei kuulu valituksia rahanpuutteesta, miksikähän niin on ?

    Äänestä

Unipeittojen alla nuokkuville on yhdentekevää, kuka siinä vieressä kuorsaa, kunhan
omat eläkkeet on kunnossa. Isänmaallisuus on yhtä läpinäkyvää, kuin heikot jäät.

Äänestä

Loistava kirjoitus Ainoa miinus ansiosidonnaiseen puuttuminen. Jos joku on varustautunut vaikka 30 vuotta työttömyyskassan maksuissa siihen, että saa enemmän kun työttömyys iskee, olisi törkeää puuttua siihen. Se on vain pieru saharassa.

Äänestä

tajua ilman oman edun tavoitteita. muutamalla rivillä tuon mukaan eduskunta ja hallitus ovat todella tarpeettomia. ilman k-tolppia syntyy aina pelkkää säästöä ja kansalle parempaa.

joten,,,vaalit seis ja 10 järjellistä töihin tekemään oikeita käytännön päätöksiä ja asiat muuttuu.

yleisesti vi...taa k-tolppien yletön ja aioton pas-kan jauhaminen sanomatta yhtään mitään,,,syy on tajuttomuustila ja ainainen oman edun kehittely kaikin keinoin.

miten ne jaksaa olla niin pölvästejä?

tuo fantastisuus ja aaa-ölinä on ollut niin sairasta kuin olla voi...suorastaan tajuttomuustila.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


realismi kirjoitti:

pauli on oikeilla jäljillä?

http://blogit.iltalehti.fi/pauli-vahtera/2015/03/24/vahemman-kulutusta-enemman-hyvaa-oloa-9-miljardin-saastolista/?ref=tpa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu