Kevät ja kesä tulee ja moni meistä haluaisi pudottaa muutamia kiloja kropastaan. Ja sen ovat myös tänäkin keväänä kaiken maailman huijarit taas huomanneet. Sähköpostiin tulvii monenlaisia ihmepillerien kaupustelijoita, jotka lupaavat hurjia painonpudotuksia pelkkiä pillereitä popsien. Sinepro yhtenä esimerkkinä. Haluan taas kerran muistuttaa kaikkia teitä rakkaat kanssasisaret ja -veljet että ette lankeaisi näiden huijareiden ansaan. Päinvastoin pitäisi varmaan kysellä viranomaisilta, kuinka laillisia nämä mainokset ( jotka siis ovat silkkaa valhetta ) ovat..
Kevät tulee ja moni haluaa hoikistua
Kevätkeiju2015
3<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Samaa mieltä. Vaikka pidän itseäni ihan fiksuna tolkun ihmisenä, menin halpaan. Nimenomaan tuon Sinepron mainostamat painonpudotuspillerit oli ne johon minä haksahdin. Sanotaan, ettei se ole tyhmä joka myy vaan se joka uskoo ja ostaa...no minä olin. Valitettavasti. Rahaa meni, kiloakaan ei Sinepron pillereiden avulla lähtenyt. Olisihan se pitänyt tietää. Varokaa lähtemästä tuohon huijaukseen mukaan.
Miksi ei valvova viranomainen saa näitä huijarifirmoja kuriin? Vaikka pillereissä ei sinänsä olisikaan mitään vaarallista, niin eikö täysin virheellinen ja harhaanjohtava mainonta ole kiellettyä? Olisi mukava kuulla viranomaisen mielipide
Ei meidän valvovan viranomaisen byrokraattinen koneisto näitä Sinepron kaltaisia ulkomailta toimivia firmoja koskaan saa kuriin. Saavat huijata aivan rauhassa ihmisiä.