kävin tällä palstalla ensimmäistä kertaa. Jo silloin täällä huudeltiin näitä samoja juttuja, osin ilmeisesti samojen nikkien toimesta. En ole käynyt täällä 3 vuoteen. Mikään ei ole ilmeisesti muuttunut. Joskus vielä 2010 nämä jutut jollain tapaa huvitti, nyt oikeasti surettaa näiden ihmisten puolesta.
Vuonna 2007
mennytmies-
6<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Olen kuullut, että ennen täällä oli naisiakin yrittämässä kommentoida jotain järkeäkin, mutta nykyisellään palsta näyttää surkastuneen ätminkäisten keskinäisiksi murkkutason mantraharjoituksiksi ja huuteluiksi, joihin toiset sitten taputtavat ja ylistävät: "Hyvin sanottu!"
Ja tämä kehä kiertää
"Ätminkäinen on suuri!!" :D :D
Joo, naisia oli aika pitkäänkin (ja myös asiallisia miehiä). Ja jonkun aikaa naiset yrittivät keskustella ihan asiallisestikin näiden "atmien" kanssa.
No itse ainakin aloitin tällä palstalla tuolloin vuonna 2007 ja samalla tiellä olen edelleen, eikä loppua näy. Samoja juttuja tosin olen kirjoittanut jo vuodesta 2001, tuolloin KissFM foorumilla, sitten siirrtyin Jippiille vuonna 2004 kun edellinen foorumi lopetti ja Jippiin lopetettua siirryin s24:n palvelukseen 2007. Sellainen CV, ensi vuonna tulee jo 15 vuotta samojen juttujen kirjoittamista.
Vuonna 2007 aloitin amiksen ja kuvittelin että siellä olisi runsaasti neitsyitä teinityttöjä jotka olisivat halukkaita tutustumaan minuun, sillä olinhan raitis, hyväkäytöksinen ja luokan paras oppilas. Paskat.
Menikö koulu hukkaan, kun neitsytteinejä ei siellä ollutkaan tai eivät diganneet sinusta
Entäs neitsytmummot?
Jaksaako näytellä vielä raitista, hyväkäytöksistä ja parasta miestä vai olekto heittänyt kirvee kaivoon :)
No ei kai mikään koulutus täysin hukkaan mene koskaan, mutta olen tehnyt koulutustani vastaavaa työtä yhteensä noin 2kk ja sekin heti valmistumisen jälkeen. Mutta vähän turhan ruusunpunaiset lasit silmillä lähdin amikseen peruskoulusta, ei se meininki erityisemmin muuttunut vaikkakaan minua ei enää amiksessa erityisemmin kiusattu. Olin lähinnä sellainen näkymätön, harmiton ja luotettava kamupoika luokan tytöille. Ja kyllä, jaksan edelleen näytellä raitista, hyväkäytöksistä ja fiksua nuorta miestä, vaikkakin olen juuri nyt juonut 12 olutta ja aiemmin päivällä suoltanut palstalle myönteisiä kommenttejä Ranskan lentoturmaan liittyen. Ei taitaisi monikaan entinen opiskelukaveri arvata minusta tällaista.