ja muslimiusko.
Miksi agyptiläisiä ja yleensäkin arabeja haukutaan milloin miksikin? Oletteko te suomalaiset miehet niin kateellisia heille?
Tiedoksi teille: jos uskonnosta puhutaan, Koraani tuntee Raamatun, mutta Raamattu ei tunne Koraania ;D.
Egyptiläinen mies
2
55
Vastaukset
- höpinää
kyllähän ne Koraanikaan ei tunne Raamattua. Mun mies on muslimi ja ei ne oikeasti tiedä siitä mitään muuta kun mitä päähän isketty.. eli Raamattu muka väärennetty, mutta eihän niillä ole sitä "oikeatakaan" versiota. Mieheni ei ole Egyptistä, onneksi.
Islam ja Kristinusko ovat kaksi täysin erilaista maailmankatsomusta ja uskontoa..Jeesus saarnaa rauhaa ja anteeksiantoa,kun taas Islamin hedelmät ovat miekan varassa..Raamattu ja Koraani ovat kaksi eri kirjaa..Tokihan Koraani tuntee Raamatun ja Juutalaisuuden,koska on ottanut tekstinsä näistä kahdesta eri kirjasta kopioimalla..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Rukoilimme Länsimuurilla 2000 vuoden jälkeen, Jumalamme oli antanut meille kaiken takaisin
Western Wall, In our Hands. 55th Para. https://www.youtube.com/watch?v=u4BJAppyCSo https://en.wikipedia.org/wiki/55th_252588Kerro kaivattusi
Jokin tapa/piirre mikä sinua viehättää ja mistä hän voisi myös tunnistaa itsensä.581943Saako kantaa asetta
Voiko olla koskaan kotelossa lonkalla ase.. Siis ei mikään luvaton ase. Johon on luvat. Esim luottamustoimessa, tai kaup231886Mitä laitatte karjalanpiirakan päälle?
Voita tietenkin, mutta mitä muuta? Itse yleensä juustoa, jotain leikkelemakkaraa ja tuorekurkkua201308Vakkuri puhuu että Suomi joutuu sotaan.
Hänen mukaansa asiantuntijat ovat yhtä mieltä että Suomi joutuu sotaan Venäjän kanssa. En tiedä kuinka lähellä se on, mu3021203- 601023
- 2581013
Mies mitä ajattelet naisista?
Kerro mitä ajatuksia nousee. Mitä naiset sinulle merkitsee? Sana on vapaa.1161010- 53950
- 146923