Pääsin kesätöihin suureen elintarvikefirmaan, jossa valmistetaan mm. lihaa (itse valmistan makkaraa). Työssäni on kiellettyä käyttää ripsenpidennyksiä, mutta koska haluaisin tuleviin ylioppilasjuhliini sellaiset hommata (ja miksei muutenkin kesäksi), niin mitä olette mieltä, kuulostanko tyhmältä/pinnalliselta jos ehdottaisin esimiehelleni, että käyttäisin jotain suojalaseja?
Olisiko tyhmä ehdotus esimiehelle?
2
106
Vastaukset
- ripsimakkarassani
Jos ehdotat tuollaista esimiehellesi, katso ainakin erittäin otollinen hetki siihen. Varaudu myös siihen, että sääntö on sääntö ja kaikille sama.
En muuten haluaisi löytää ripsiäsi makkarastani. - luulennäin
Luulen että riippuu ihan siitä millaiset suojalasit hankkisit itsellesi (siellä tuskin kumminkaan on sellaisia tarpeeksi ainakaan), kun kyllähän hyvin ihon myötäisten pitäisi pitää kaikki mahdolliset irtoavat ripset pois lihasta. Kannattaa näyttää netistä tai kännykästä millaisia olet ajatellut kun kysyt. Saat asian selville ja esimies kumminkin näkee ettet halua rikkoa sääntöjä.
Ainut haitta vaan voi olla että jos saat tehdä kuten haluat, niin kesällä on inhottavan hiostavaa sellaisten kanssa, eikä voi ottaa niitä pois koska vain haluaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks1783600Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t512512- 1211247
Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu151220Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va101129Väestönsiirtoa itään?
Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per741070- 46904
Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?
Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 2019900- 40825
Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt202741