Maria Höglund Bensowin lastensäätiön hallituksessa

KiitosMOT

Ikäväkseni sain todeta, että Maria Höglund, Voice A Finlandin valovoimainen laulaja, istuu Bensowin lastenkotisäätiön hallituksessa, ja se kertoo jo aika paljon ihmisestä. Säätiön päiväkotia alettiin remontoida viime kesänä. Hankkeessa saattaa olla kyse haamuremontista tai jopa rahanpesusta. Remontti keskeytettiin, koska kaikki luvat puuttuivat. Remontissa paljastui räikeitä virheitä! Patentti- ja rekisterihallitus on tehnyt rikosilmoituksen säätiön toimista. Ja se vaatinut myös hallituksen eroa. Lisätietoja asiasta löytyy MOT-ohjelmasta, joka on tehnyt pitkäjänteistä ja arvokasta tutkimusta Bensowin säätiöstä. Tämä säätiö on räikeä esimerkki vallassa olevien ihmisten ahneudesta ja välinpitämättömyydestä.

4

130

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • asdfghjklöä

      Vaikka MH ei välttämättä olekaan kaikkien "konnuuksien" takana, oli varmaan tietoinen säätiön maineesta ja historiasta. Mutta ahneus (=lue kokouspalkkiot) vei voiton.. eli ulkonäkö tässäkin tapauksessa pettää.

    • EIKAUPALISTAPOTENTIAALIA

      VAI SEMMONEN.

    • Yököttävää

      Kyllähän tämmöisestä rikollisuudesta saisi kunnon rapsut saada. Säätiön varoja kavalletaan oikein hallitusporukalla. Asettuvat muiden yläpuolelle, ja ajattelevat ettei samat lait koske heitä, kun muita!

    • missionRomano

      Bensowin säätiön tontille pitäisi rakentaa romaneille pari kerrostaloa. Lapset voisivat käydä päivähoidossa samalla tontilla.
      Kauniainen sopii romaneille paremmin kuin Kontula.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      225
      4117
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      111
      2603
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      38
      2325
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      81
      1416
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      98
      1327
    6. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      48
      1159
    7. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      75
      1047
    8. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      59
      923
    9. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      45
      906
    10. Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme

      Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu
      Ikävä
      58
      901
    Aihe