vaikka sen olisi pitänyt! Miten helvetissä saan nyt tilaamani paketin postista. Minulla ei ole tulostinta jolla tulostaa se saapumis sähköpostiviesti tai seurantakoodi! Niiden olisi pitänyt lähettää viesti mutta ei oo näkyny!
Posti ei lähettänyt saapumisilmoitus tekstiviestiä
vitunposti
85308
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
No onko sulla kynää ja paperia? Jos ei ole, lainaa naapurilta. Kirjoita koodi paperille ja mene postiin. Ei se sen vaikeampaa ole. Henkkarit mukaan.
Kiitti! Ai se sitten kelpaa että vaikka itse on kirjoittanut lapulle koodin?
Kelpaa kelpaa. Henkkareistahan ne varmistaa kenelle paketti on. Itse olen useastikin tuolleen hakenut, joskus vaan näyttänyt sähköpostia kännyn näytöltä.
Henkilötodistuksen esittämällä saa paketin Postista.
Lähetystunnuksen voi kirjoittaa käsin paperille,
sitä ei tarvitse erikseen tulostaa.
Minulle on tullut sekä tekstarina että s-postiviestinä. Täytyy tietysti antaa nuo tiedot.
Tuo postin toiminta on täysin tuurikauppaa, ei itsellekään ole muutamasta viime paketista tullut tekstari ilmoitusta yhdestäkään. Sen lisäksi paketin seuranta jumittaa vähän väliä eikä sivulle pääse.
Oletko netpostin käyttäjä? Saattoi tulla sinnekin se ilmoitus. Älä nyt joka tapauksessa hätäänny. Kyllä tästä selvitään.
Posti on tsaarinaikainen laitos. Ja kun ei kilpailua sallita, voi vapaasti jakaa haistapaska-palvelua korkeilla hinnoilla ja nostella postimaksuja miten sattuu.
Käyttäkää aina Matkahuoltoa jos vaan voitte. Sillä kulkee tavarat halvemmalla. Ja varmemmin tulee perille.