Liikaa nöyryyttäkö?

Mielestäni linkistä löytyvät harhaisen kirjoitukset ovat jo niin vakavia, että pitäisi löytyä vastuussaoleva taho ihmiselle, jonka kunto käy ilmi hänen omasta kirjoituksestaan.
Lue linkin kirjoitus.
http://keskustelu.suomi24.fi/t/13518331
12<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Joku on löydyttävä vastaamaan harhaisen tulevaisuudesta.
Keskustelupalsta - profetiat, ei tuo hänelle apua.
Tilanne on hänen kohdallaan todella vakava.

Äänestä
  • Ainoat vastuussa levat tahot ovat vain aina vaan Jumala ja Jeesus. Ei heitä kiinnostanut koko viim. puolen vuoden aikana yhtään mennä edes ISIS-läisten kynsistä pelastamaan niitä todellisia uhreja, ei polttamiselta, ei muultakaan, ei edes lapsia. täällä harhakuvittelivat kaikenlaisen äärettömän vaarallisen harhasaastansa asiaankuulumattomille henkilöille. Jumala ja Jeesus ovat kaikkien näiden kuvitelmien takana, tekijät ja aikaansaajat, ja ikävä kyllä niin monet muutkin ovat nähneet nämä heidän kuvitelmansa.Jumala ja Jeesus ovat ainoat näihin ja niin moniin muihinkin asioihin vastuuhenkilöt.

    Äänestä

Maijaliisa on terveeksi todettu, laillistettujen ammattilääkäreiden taholla. Se on faktaa, tämän palstan (itse sairauden?) puoskaritohtorien likaisilla väitteillä on 100% tyhjä arvo,

Menkääsadunkertojien torille höpöttämään!

Äänestä

Aloitus on typerä. Terveet eivät tarvitse holhoojia; he eivät ole holhouksen alaisia, oikeustoimikelvottomia.

Mutta vihamission psykiatriset taustat ovat vakava seikka...Pakkohoitoon voidaan määrätä sellainen, joka uhkaa toisen turvallisuutta ja oikeuksia.

Äänestä

Kun nöyryydestä puhutaan, niin muiden mielipiteillä ei ole merkitystä, vaan koko homma perustuu Pyhän Hengen ja sinun itsesi väliseen työhön. Kyllä täällä huudellaan tekonöyryyden perään, se on selvää muttei kukaan tunne toisen oikeaa asennetta. Joillain saattaa olla henkientunnistamisen lahja, jotka voivat käyttää sitä hyödykseen tunnistaessaan tekonöyryyttä. Se ei itseasiassa ole kovion vaikeaa, jos seuraa pidempään jotain joka kirjoittaa omalla nimellään, eikä feikkinä. Tutkikaa asiaa ja ehdotan kaikille että hiljennytte peilin edessä katsomaan palveletko Jumalaa vai itseäsi.

Äänestä
  • Aloita itsestäsi Jarmo.

    Äänestä

  • ketäpalvelet kirjoitti:

    Aloita itsestäsi Jarmo.

    Voin sanoa tän että en kauheesti yllättyny... sen sijaan heitän vastakysymyksen. Tutkippas ensin itsesi ja kysy asiaa sen jälkeen muilta. Mä kerroin jo lähtökohdat, eikä ne ole Naniaan tai Safiran tokoja ihmeellisempiä. Ne ovat omantunnon kysymyksiä. Ole rehellinen PH:lle, äläkä mulle seltä tai mua syytä näillä asioilla. Hiffaaks ollenkaan mistä edes puhun?

    Äänestä

  • Huomaatteks, mul oin uus näppis... tarkoitin Ananias, eli "Ananiaan tai Safiran"

    Äänestä

Haluan nostaa tähän erään henkilön esimerkkinä. Kuinka moni teistä tunnistaa missä hengessä tämä mies palvelee Jumalaa? Hän kutsuu itseään universumin parhaaksi profeetaksi ja muut ovat hänelle elempiarvoisia profeetoja. Ihan vaan kaikille tiedoksi, että se joka itsensä ylentää, se alennetaan. Näin sanoo sana!
Olkaamme siis kaikki pukeutuneita säkkiin ja tunnustakaamme asemamme syntisenä eikä synnittömänä, kuten täällä jotkut itsensä ylentävät. Me emme kukaan ole paljon, en minä, etkä sinä. Tässä on se viisaus, nöyryydessä.

Äänestä

Sen mä kans haluun nostaa esille, ety täällä on joku joka vihaa minua suunnattomasti. En käsitä kyllä miksi mutta sen vaan huomaan. Hän iskee heti kun sanon jotain. Kumma juttu. Miksi olla noin patoutunut? Ettekö te joku usko Pyhän Hengen työtä, ettekä usko Raamatun ohjeita, miten käsitellä kanssapalvelijoita ja profetiaa.

Äänestä

Mikäs se Jarmoa nyt vaivaa, taidat luulla liikoja? Älä luule itsestäs liikoja? Vai oletko nöyrä??

Äänestä
  • Ota selvää

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


AsiaTärkeä kirjoitti:

Mielestäni linkistä löytyvät harhaisen kirjoitukset ovat jo niin vakavia, että pitäisi löytyä vastuussaoleva taho ihmiselle, jonka kunto käy ilmi hänen omasta kirjoituksestaan.
Lue linkin kirjoitus.
http://keskustelu.suomi24.fi/t/13518331

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu