Mistähän voisi ostaa korkokenkiä,joita voi pitää jalassa,ilman että varpaissa niin kovaa kipua että pakko ottaa kengät pois?Eli varpaat aina niin kasassa ja puristuksissa,kengän materiaali ei kai jousta vai missä vika? Kertokaa hyviä kenkäkokemuksia,tarviis ostaa piakkoin,nettikin käy,kiitos!
Korkokengät,joissa ei varpaat soi...
7
3506
Vastaukset
- maninheels
Ostin reilu kuukausi sitten Peter Kaiser merkkiset korkokengät jotka ainakin minun jalalleni aivan mahtavat Korko 9cm Kengät ovat täyttä nahkaa ulkopohjaa myöten Ostin ne lahtelaisesta kenkäkaupasta
Suurkiitos vinkistä! Kävin tänään ostamassa itselleni Peter Kaiserit. En sentään 9 senttisiä, vaan hitusen matalammat. Ne tuntuivat tosi mukavalta jalassa.
Olen etsiskellyt korkokenkiä lähes kolmekymmentä vuotta, mutta en ole löytänyt, koska varpaat ovat huutaneet tuskasta jo ensikosketuksesta.
- 101heels
Korkokengän tulee aina olla nahkaa, sillä keinoaineet eivät veny ja mukaudu jalkaan. Laadukas kenkä on nahkainen, mutta tuleehan sille sitten hintaakin sen verran, että monia alkaa hirvittää.
Samoin tuo valuminen kärkeä kohti ratkeaa, jos käyttää kenkiä ilman sukkia, jolloin iho ei kengän nahkaa vastaa pääse liukumaan. Apua saa myös silikoninista päkiäpehmikkeistä, jotka pitävät jalan tukevasti paikallaan ja antavat samalla pehmikettä päkiän alle. - korkolenkkarit
Nahkakenkiä pitää sisäänajaa joskus jopa parikin vuotta, ennen kuin alkavat olla hyviä jalassa eivätkä enää hierrä rakkuloita. Yleensä alle vuoden vanhoja nahkakenkiä ei pysty koko päivää käyttämään, jos ne ovat kokonaan nahkaa (myös vuori, sisäpohja ja ulkopohja nahkaa), mutta sen jälkeen alkavat olla ihan käyttökelpoisia pitkilläkin kävelymatkoilla.
http://hdscreen.me/walls/people/nike-boots-high-heels-2562307-1920x1200.jpg
Nike sen sijaan valmistaa korkeakorkoisia kenkiä, jotka ovat mukavia jalassa suoraan, ilman sisäänajoakin. Kevyet, hyvät pehmusteet ja joustavat ilmastoidut materiaalit kuten lenkkareissa. - Hhuu3
Mistähän Nike korkokenkiä voisi ostaa
- uskoisin
Kenkäsi ovat liian korkea korolliset ja paino on liikaa kärjessä.Toinen voi olla että on teräväkärkiset malliltaan. Varpaat ovat kuin porkkananippu kengässä. Matalampi korko parempi, mutta pidentää jalkaa. Minulle ei valitettavasti käy matalakorkoinen kuin housujen kanssa.( koko 38 ) Ja oikea koko on se, että kantapää ei nouse kävellessä ylös eli liian iso koko. Tietty lesti jonka löydät sovittamalla.Kenkä kaupoille lähden aina aamusta, koska päivän mittaan jalkasi vähän turpoavat.Muista kesäaika myös! Ja esim.Högl, Gabor minun kenkiäni ja hyvät jalassa.Lueppa sellainen kuin Kengän pohjan merkitys jalkaterveydelle ( Terveyskirjasto )
Stremppiä kenkien hakuun. - Anonyymi
Ostin Kaiserit ja ihan huikean ihanat ongelmajaloille. Miks en ole ennen tiennyt näistä kengistä mitään. O)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad961555- 541053
Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että403961- 164913
- 57762
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän124737- 51678
- 57651
Naiselle Kuuleppa Tämä
Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä38645- 76642