Olen 58v. mulla on ongelma rintojeni kaa. Tai rintaliivien. Kun ei enään saa kunnon Triumph Doreen Glassig, rintaliivejä, olen tilannut Englannista, eikö suomesta saa.Tai nuo englannista tilatut on parempia. Tuolta Amble bosom. MM.Jumalatar. mallisto. Sieltä sattui olemaan Triumph mallisto.
Rintaliivit
7
149
Vastaukset
- multiperson
Olet kyllä huikea tapaus: ) Samalla kertaa olet 12-, 13- ja 58-vuotias sekä ilmeisesti myös 14-vuotias (kasiluokkalainen). Liivit ja menkkatahrat aiheuttavat päänvaivaa ja varsinkin tuo Triumph Doreen-liivien hankala saatavuus. Murheensa kullakin : )
- On_kummajainen
Jaaha, Pääsisäisen kunniaksi Triumph-pappa ilmestyi palstalle. Tässä on jo tullut vallan ikävä näitä "pikkutyttöjen" provoja lukiessa.
Papalla on kova liivien kulutus kun joutuu jatkuvasti ostamaan uusia, vai polttaakohan muija entiset saunan uunissa. - Triumphf1
Onhan se aika kivaa ku lattatissit kirjoittelee. onhan se aika vaikeeta, saada tissiä näyttäväksi ku on päässyt lerpahtamaan. Voi se onnistua triumph, perinteisillä rintaliiveillä, ei lättänää voi muuttaa,turha tekstailla Pappa nimellä Taitaa olla omat tissit pelissä.
- Ei_nuorille
Jos kaipaa pitkiä rintsikoita, se osoittaa että on kertynyt liikaa läskiä keskivartaloon ja sitä halutaan peittää. Kyllä siinä ukko ihmettelee kun muija riisuu rintsikat ja läskit valahtaa valtoimenaan esille.
Noissa Triumphin Doreen-sarjan (lyhyissäkin) rintaliiveissä on täyskuppi (ns. mummokuppi) joita nuoremmat eivät halua käyttää. Mutta jos rinnat on jo löysää muodotonta venynyttä läskiä, se pitää jotenkin saada muotoonsa. Ja taas on ukolla ihmettelemistä kun rintsikat riisutaan.
Mutta mitä sitä itkemään ettei suomalaiset alusvaateliikkeet ota pienen menekin tuotteita seisomaan hyllyilleen. Nykyisin nettiostokset sujuu helposti, joten sieltä ne saa. Mutta silloin mekkomiehet ei pääse kokeilemaan niitä liikkeessä, pitää ostaa omat.
- Nännipiha
Onhan nuo nykyajan. Ns. Rintaliivit ku koppakuoriaisen kuori, ei ainakaan luonnollinen. Kun nykyajan naiset kuuluttaa naisen luonnollista muotoa. Missähän luonnollisuuden ja luonottomuuden raja on. Toiset haluu joustamattomat ohkaset, pitsiliivit, toiset haluu joustavat muotoonprässätyt satiiniliivit. Minusta kaikki liivit on joillekkin tarkoitettu. Minulle sopii pitsiliivit kaarituella leveet olkaimet. Myös satiini on kiva ku on piukka pusero liukuu hyvin.
- Aina_vaihtuu
Muoti vaihtelee. Ne aikanaan muotia olleet kartioliivitkin oli huvittavia, mutta jokaisen muotitietoisen naisen piti saada sellaiset.
- Nännit-pännii
Suomeen saa. Aloita etsintä täältä
http://www.klingel.fi/pitkaet-rintaliivit-triumph-659946/
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja15414512Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant408346Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va486092SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1745727Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua3124457HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.734355Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm684130Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot263995"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste1153740Huomenta naiselle
Toivottavasti tiedät, etten ole koskaan tuntenut ketään kohtaan näin voimakkaasti. Olen tietenkin meistä epävarma silti.1011566