meikejä ruskeille silmille?

aloittelijameikki

Mitkä meikit on hyviä ja sopivat ruskeille silmille mikä luomiväri sopii mikä ripsari mikä on hyvä meikkivoide/puuteri oon aloittelija meikauksessa eli jelppikää nyt vähän että osaan valita oikein!!! oon 14-vuotias seiskalla en oo jäänyt luokalle jos sitä mietitte!!

5

153

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • islgm

      Menet Googleen ja kirjoitat hakukenttään "meikki ruskeille silmille". Etsit kuvia ja ohjeita kunnes löydät sellaisen mistä tykkäät.

      Menet kauppaan ja pyydät myyjältä "moikka, mulla on rahaa tämän verran. myy mulle ripsari ja joku meikkivoide ja puuteri. Ihoni on tällainen ja tällainen. kiitos."
      Myyjillä on koulutus ja markkinoiden viimeisin tieto siitä mik on nyt muodissa. Heidän työtään on neuvoa ihmisiä meikkiostoksilla. Itse otan tuhat kertaa mieluummin vastaan neuvoja myyjitä kuin joltain tuntemattomalta jollain keskustelupalstalla. Myyjä näkee sun ihon suoraan ja voi suositella mitä tarvitset.

      • aloittelijameikki

        kiitos että vastasit olisit kyl voinut ees sanoo mikä tuotemerkki on hyvä...


      • islgm

        Itse tykkään MAC meikeistä mutta en voi suositella meikkimerkkiä ihmisellä ketä en tunne ollenkaan. Kaikki meikin käyttäjät tulevat ostamaan huonoja meikkejä hyvien lomassa. Kokeilemalla selviää minkä firman tuotteet toimivat omalla iholla ja mitä tuotteita on itselle helppo käyttää. Makuja on erilaisia.
        Taas netistä hakusanoilla etsimällä löydät tuotearvosteluja. Meikkausblogeja lukemalla saa kokemusperäistä tietoa tuotteista ilman mainoslauseita.


      • heppahullu14

        kiitos.


      • aloittelijameikki

        kerrotko lisää?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen

      Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja
      Maailman menoa
      189
      2704
    2. Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?

      En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b
      Maailman menoa
      148
      2407
    3. Kirje, PellePelottomalle.

      Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot
      Ikävä
      106
      1132
    4. Sinua oli kiihottavaa

      Sinua nainen oli kiihottavaa katsella.
      Ikävä
      94
      989
    5. Meni kyllä aika solmuun

      Meidän tutustuminen 😐
      Ikävä
      64
      921
    6. Martinan hevoset.

      Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait
      Kotimaiset julkkisjuorut
      241
      826
    7. Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?

      Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a
      Kuhmo
      20
      820
    8. Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa

      Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka
      Maailman menoa
      288
      791
    9. Voi teitä naisia

      Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies
      Sinkut
      90
      785
    10. Hyvä meininki

      TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap
      Haapavesi
      22
      718
    Aihe