Vittu mitä paskaa
Töitä ei saa, elämä on loppu
työtönpaska
4<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Ei muuta kuin kouluttautumaan uudelle alalle. Valita niitä aloista mitä pystyy työttömyyskorvauksilla opiskelemaan. Siivousalan koulutuksella työllistyy parhaiten. Nuori terve ihminen jaksaa niitäkin töitä tehdä jos ei parempiakaan saa. Jos alkaa valikoivaksi näinä aikoina niin saa varmasti sohvalla räkiä kattoon lopun ikänsä. Parempia aikoja odotellesa ei sitten ole CV tyhjää täynnä. Työnantajat arvostaa että on kelvannut työ kuin työ huonoina aikoina.
Ime munaasi juntti. Ei paljoa työnantajaa kiinnosta, vaikka oisit mummojen persettä pyyhkiny koko kurjan elämäsi, jos hakemallasi duunilla oo paskaan tekemistä paskan kanssa.
Valitettavasti vaan osa työnantajista ei arvosta muuta kuin oman alan työkokemusta. Siinä mielessä ihan minkä tahansa alan työkokemus on aivan ajan tuhlausta. Siivoustyökokemuksesta ei hirveästi ole hyötyä jos hakee tulevaisuudessa maisteritason työpaikkoja.
Montako alaa pitää opiskella kun itse jo 3 ammattia opiskellut eikä töitä tule. Ei se opiskelu takaa yhtään mitään, turha opiskella.