Nimi?

Tietääkö kukaan, millä nimellä kutsutaan lävistystä, joka on laitettu korvan lehteen sillai poikittain? (tappi)
3314
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

esimerkiksi korvan yläosassa, kaksi reikää ja tappi sillälailla näkyvillä vaakatasossa? silloin on kyseessä industrial, jos tuota tarkoitit. googlella kun hakee, niin löytää kuvia industa jos tosiaan sitä meinasit. :)

Äänestä
  • minä taas luulen että tarkoitat transverselobe(a) eli just tosta korvanlehdestä siitä missä normit korvikset on niin laitetaan barbelli horisontaalisti...anteeksi jos olen väärässä mutta minä ymmärsin asian tuolla tavalla..

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Emsku^^ kirjoitti:

Tietääkö kukaan, millä nimellä kutsutaan lävistystä, joka on laitettu korvan lehteen sillai poikittain? (tappi)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu