Kumma kun ennen oli jatkuvasti joku naureskelemassa että Ruotsi hyökkää Suomeen ja millon joku Islanti miehittää Suomen jne. me hyökätään Venäjälle... Ei ole enää. Tämä kaikki solvaus on hiljennyt... onko tämä omituista sattumaa, kuten kaikki aina on skeptikoille vai onko totuuden haamu hiipinyt selän taa? Mitä jos nuo profeetat puhuikin aina totta.
Entäpä vielä sekin että jos ensimmäinen ns. palstaprofetia toteutuu täysin, toteutuu seuraava, uskovien katoaminen, mitä luulette miten käy loppujen ja pilkkaajien, joita varoitettiin.
Matt. 24:37 Sillä niinkuin oli Nooan päivinä, niin on Ihmisen Pojan tulemus oleva.
"Venäjä miehittää" kritiikki kadonnut
7
242
Vastaukset
- Todellistahätää
Eksytys senkun pahenee, ja saalis on mittavaa, kun kohteena on lapset ja nuoret.
- Tuulah
juuri niin jarmo näin tulee käymään uskovien pilkkaajille. tulevat hämmästymään profetioiden täyttymistä.
Näkyy kylläkin häipyneen myös "Venäjä miehittää Suomen silloin ja silloin" -profetiat.
No toi on just se paradoksi mitä olette ihmetelleet kun joku lentokone tippuu jne. eikä kukaan profetoinut. Kun oikea profetia annetaan, niin se annetaan reilusti ennakkoon, jopa sata vuotta aikaisemmin, ehkä jotkut jopa 3000 vuotta ennen kuin ko. tapahtuma toteutuu. Tämä tekee katsos profetiasta Jumalan sanomaa... eikä se että kun kaikki merkit on ilmassa, aletaan huutelee. Se on teidän ateistien tapa touhuta.
Jarmo !
Venäjä ei tule hyökkäämään Suomeen. Ei ikinä.
Jumala ei salli sellaista enää tapahtuvan.
Ei ikinä.Mutta kun Jumala toteuttaa samaa kaavaa kuin aina. Jumala ei tule julistamaan eduskuntaan että tehkää parannus tai... yms. eikä silittele päähän ja sano "kyllä se siitä", vaan Jumalan toiminta perustuu varjelukseen ja sen poisottoon, mikäli kansa ei kunnioita varjelusta eli ei huoli sitä, vaan haluaa pärjätä ilman Jumlaaa. Saamansa pitää ja tästä syystä Jumala sallii jne. ei voi mitään. Ei tämä Jumalan vika ole, ihan turha syyttää, vaan ihmisten ja koko kansan syy.
Kun sinä kasvatat lastasi joka aina vaan haluaa kokeilla onko hella kuuma ja sinä varjelet ja estelet tätä. Jossain vaiheessa sanot että noh, älä syytä minua, vaan kokeile sitten onko kuuma ja sallit tapahtua vaikka itseäsi sattuu vielä lastasi enemmän mutta sinä tiedät ettei lapsi enää koskaan tekisi niin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
PropsApp Koodi
Haluatko ansaita ja kilpailla fiksusti samalla kun seuraat urheilua? Props tekee sen mahdolliseksi. Sovelluksessa pääset23498Persut yrittävät epätoivon vimmalla
kiertää häirintä asian https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/5389f072-60d9-4ef8-aa7b-c11f0eda66cf jonka muut puolueet a983331"Skandaali muhii SDP:ssä" - "pelon ilmapiiri vallitsee"
Puolueen johto on vähintään vastuussa ilmapiiristä, jossa häirinnän uhrit eivät ole saaneet ääntään kuuluviin. Vyyhdin542826IL: "Kyykyttämistä, alistamista, painostamista, huutamista ja tiuskimista SDP:n
eduskuntaryhmässä." Häirintäkohu puolueen ympärillä paisuu. Iltalehden haastattelemien SDP-lähteiden mukaan eduskunta-572632Riikka runnoo: konkursseja eniten 30 vuoteen
Vuonna 2025 Suomessa haettiin konkurssiin yhteensä 3 906 yritystä. Konkurssiluku oli suurin sitten vuoden 1996.922455Taas nuoren kuolema
Vasunmäentiellä paha onnettomuus. Nuori nainen menehtyi. Niiin sydäntä riipaisevaa 😭411691Jari Sillanpää isossa leikkauksessa - Paljastaa, mitä uralle tapahtuu!
Palaako Siltsu keikoille? Artisti, ex-tangokuningas Jari Sillanpää on ollut lonkkaleikkauksessa ja kotiinpaluu on edessä221289- 961248
Raamatun kanta homoseksuaaliseen käytökseen on selvä
On oma mielipiteesi mikä tahansa on hyvä muistaa, mikä on Jumalan mielipide. Edelliset ketjut ovat tulleet täyteen joten3421114Hämmentävä muutos tv:ssä: Roope Salminen OUT, Sointu Borg IN!
Roope OUT, Sointu IN! Mitä tykkäät tästä muutoksesta? Suositun Myyrä-seikkailusarjan alusta asti juontohommissa on oll161013
