kiva seurustella sellasen ämmän kans joko jäkättää koko ajan siitä ku kattoo fudista teeveestä tai on kavereitten kanssa tai pelaa vittu naiset valittaa siitä minkälainen ihminen on ja pitäs sitte nii saatana muuttua jonku takia ! TE LUULETTE VÄÄRIN..miehet muuttuu vain siksi että mielistelee mutta oikeasti me teemme omia asioitamme teidän jäkättäjien seläntakana ja sitä ette saatana voi kieltää !! on varmaan hauskaa vittu pilata toisen elämä määräämällä mitä tekee ja yms ! vitun kontrolli friikit..
valittava ämmä
jäkätikäkäti
13275
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Ei meillä vaan valita muija mitään
nostan hattua muijalles !! tollasia on 1:100 000 sta...
Kyllä ne miehetkin osaa valittaa, jos ei seksiä heru. Nainen haluaa mieheltä tuhat ja yksi asiaa. Mies haluaa naiselta vain sitä yhtä. Muuten sama asia molemmin päin.
Höö, oon ihan kännis ja muija toi mulle kaljaa lisää. Kyllä mie tosinaan vien naistani treffeille usein joten joskus voin juopotella.
siitäkin saa metelin AINA
Eilen kysyin naiseltani aamulla että tehdäänkö jotain yhdessä, mennäänkö baariin tai veneilemään. Ei halunnut koska oli muuta menoa, tyttöjen ilta kuulemma. No minä läksin veneilemään yksin ja tulin 2-3 aikaan kotiin. 4 aikaan kaveri soitti että tulenko sinne kaljalle, no minä läksin sinne. 6 aikaan muija soitti että tehdäänkö jotain. olin jo kaverin luona juomassa ja muija valitti heti että en huomioi sitä lainkaan. oli tyttöjen ilta peruuntunut. Lähetti 10 tekstaria j haukkui minut lyttyyn että en ajattele sitä lainkaan. En ole baarissa tai kaverin luona ollut tänä vuonnaa kun kerran ja aina olen kysynyt että tehdäänö viikonloppuna jotain yhdessä.
"oikeasti me teemme omia asioitamme teidän jäkättäjien seläntakana"
Mitä ihmeen väliä sillä on, jos toinen katsoo futista tai pelaa tms selän takana? :DDD
Silloin, jos on sovittu yhdessä tekemisestä ja toinen jääkin esimerkiksi pelaamaan jotain peliä, niin on kyllä lupakin suuttua, mutta jos olet jo etukäteen ilmoittanut että aiot viettää viikonlopun telkkarin ääressä niin aikuinen nainen osaa kyllä itsekin päättää jääkö kököttämään seuraasi vai lähteekö tekemään niitä juttuja, joista itse tykkää ja nauttii. Tosin sitten kun lähes joka viikonloppu alkaa mennä erillään niin jompi kumpi saattaa vetää sen johtopäätöksen, että olisi mukavampaa löytää sellainen kumppani, josta on joskus seuraakin, tai olla mieluummin sinkku kuin suhteessa jossa ei ole mitään yhteistä ;)
Äideillä on yleensä parempi pinna, mutta en nyt todellakaan tarkoita mahdollisten yhteisten lastenne äitiä vaan sitä ihan omaasi. Jos ongelmasi ilmenee siis yhteistaloudessa ja sellaisessa haluat kuitenkin jonkun naisihmisen kanssa asua niin ehdotan takaisin lapsuudenkotiin muuttoa yhtenä vaihtoehtona. Tosin äideissäkin tietenkin on eroja.
Ei ole pakko seurustella, jos kerran on vaikeet.. Ole kerrankin mies ja anna naisen mennä menojaan.
Hirvee valittaja säkin näytät olevan, oliks tarttuvaa?
Näyttää todellakin siltä, että olette löytäneet kumpikin henkisesti saman ikäisen kumppanin... vaikuttaa tosin siltä, että kumpikin on samanlainen luupää ja kykenemätön itsetutkiskeluun ja rakentavaan kommunikointiin. Erotkaa, ja opetelkaa rakastamaan elämäänne.
Huoh... Ei minun vaimo ainakaan jäkätä. Tosin minä en myöskään jäkätystä ansaitse. En ole keskenkasvuinen kakara, joka viettää kaiken vapaa-aikansa töllön edessä, kavereiden kanssa ryypäten tai etenkään minkään pelikoneen parissa. Pelejä en pelaa koskaan -paitsi ehkä kerran kuussa tovin, kun vaimon 7v poika pyytää kaveriksi pelaamaan. Töllöstä seuraan joskus lätkää ja hyviä sarjoja. En niin paljoa, että menisi kaikki aika sohvalla istuen. Kavereita tapaan harrastusten parissa, sekä yhdessä vaimon kanssa. Eipä vaimo ole siitäkään valittanut, koska aikaa jää myös perheelle ja parisuhteelle.
Kirjoituksesi perusteella vaikuttaa siltä, että sinä et huolehdi parisuhteestasi. Ei ihme että muija jäkättää.
Minusta sinun kuuluisi pitäytyä toistaiseksi vain erittäin lyhyisiin suhteisiin vapaamielisten tyttöjen kanssa. Ei asumaan yhdessä heidän kanssaan eikä vakituiseen seurustelusuhteeseen.
Kissa tai koira asuintoverina tai miehinen ystäväkaveri, joka harrastelee samantyyppisiä asioita, olisivat sinulle mitä parhainta ja kelpoa seuraa.
Noin kymmenen vuoden kuluttua saattaisi olla, että löydät viehättävän naisen, jota kunnioitat niin ihmisenä kuin ihanana kumppanina ja tällöin parisuhde voi onnellisesti kierähtää mitä suurimpaan kukoistukseen.
Kielenkäyttösi lienee siistiytynyt ja olet löytänyt uusia sanoja, joilla ilmaista erilaisia tunnetiloja.