Tatuointi eminem

1972shady

Olen tässä ajatellut kauan että haluan tatuoinnin joka muistuttaa minua eräästä minulle tärkeästä henkilöstä, Marshall Mathersista eli Eminem tai Slim Shady paremmin tunnettuna. Hänellä on minulle tärkeä ja henkilökohtainen merkitys en ala tekemään tähän kirjoitusta syylle mutta olen vähän päätynyt tulokseen jossa tatuoisin hänen syntymävuoden (1972) roomalaisin numeroin kylkeeni MCMLXXII ja sitten kun koittaa minulle henkisesti ja fyysisesti traagisin ja rankin päivä eli kun Marshall nukkuu pois niin käyn tatuoimassa tuon loppuun ja siinä olisi sitten tuo vuosiluku jonka perässä pieni viiva - ja viivan perässä infinity merkki.

Olisiko mukavan kuuloinen ?:--)

Ps. Ihan näin loppuun sanon, älä tule sanomaan minulle että tulet katumaan et voi tietää mitä ajattelet hänestä 30-vuoden päästä ja sulla on siitä jotain tatuoituna ihoosi huhhuh..,,, Minun ihoni, ei vaikuta sinuun mitenkään.

7

211

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Muillakinhuonojaideoita

      Ei, tosi tyhmä idea.

    • Musteläikkätestitekijä

      Ideasta en sano mitään. Tatuoijalle tuskin on hirveän isoa merkitystä mitä asiakas kuuntelee tai ihannoi. Hän tekee työtä, eikä tarvitse olla samaa mieltä asioista asiakkaan kanssa. Pohjustus oli ehkä pitkä ja vähän tarpeeton, jos etsit vain tatuoijaa tekstitatuoinnille. Kyselepä mistä tahansa liikkeestä, eiköhän löydy tekijä.

    • mitävidduu

      Miten vittu enimem voi olla sulle niin tärkiä

      • Aloitusviestii

        Hän on minulle tärkeä yhtälailla kun sinun vanhempasi ovat sinulle tärkeitä. Marshall on suuri osa elämääni ja hän on auttanut minua enemmän mitä oikeastaan kukaan muu elämässäni joten hänellä on suuri merkitys minulle henkilökohtaisesti


    • bored

      Olet selvästi miettinyt tatuoinnin ideaa, pisteet siitä! Mielestäni jotain kuitenkin kertoo se, että tulit kysymään mielipidettä muilta: miksi muiden mielipiteellä olisi mitään väliä? Jos olet yhtään epävarma tatuoinnista tai tarvitset siihen ensin muiden hyväksynnän, älä ota sitä, ainakaan heti. Et kertonut aloituksessasi sitä, kuinka pitkään olet kyseistä tatuointia jo suunnitellut. Minä olen asettanut itselleni niin sanotun aikarajan tatuoinnin ottamiselle: jos saan päähäni tatuointiaiheen ja olen vielä vuodenkin päästä sataprosenttisen varma kuvasta, voin ottaa sen. Aiheita on pälkähtänyt päähän vuosien ajan kymmeniä, tatuointeja kehossani on kuitenkin vain kaksi. Moni tatuointiaihe on siis vuoden päästä tuntunut huonolta idealta. Suosittelisin siis odottamaan vielä esimerkiksi juurikin tuon vuoden verran ja katsomaan sitten mitä mieltä olet suunnittelemastasi tatuoinnista. Etenkin tuollaisia henkilöihin liittyviä tatuointeja kannattaa ihan oikeasti sulatella pidemmän aikaa vaikka se tuntuisikin heti oikealta. Toivottavasti tämä ei kuulostanut saarnaukselta! Niin kuin itsekin sanoit: sinun ihosi, päätös ja seuraukset ovat kokonaan sinun. Halusin vain kertoa oman näkemykseni ja tapani tatuointeihin liittyen, ja antaa sinullekin hieman miettimisen aihetta. Tatuoinnit kun tosiaan ovat ikuisia :)

      • IsoPee

        Timantit on ikuisia, tatuoinnit ei.


      • bored

        Kyll ne kuule omalla iholla ikuisia ovat, elämän loppuun asti. Tai ainakin saa kuluttaa paljon aikaa, vaivaa ja rahaa, jos niistä eroon haluaa. Ja silloinkin jää luultavasti jonkinlainen arpi muistuttamaan siitä, että tatuointi on joskus ollut olemassa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      85
      2182
    2. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      886
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      63
      771
    4. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      45
      767
    5. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      20
      676
    6. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      505
      668
    7. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      610
    8. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      23
      550
    9. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      57
      541
    10. Mies Naiselle pyydän...

      älä satuta minua.
      Ikävä
      47
      535
    Aihe