Stubb täysin altavastaaja Sipilälle MTV-tentissä

Stubb on kauheata katseltavaa. Yrmeä, ylimielinen, takakireä.

Stubb yritti olla hyökkäävä, mutta Sipilä pisti Stubbille jauhot suuhun mm. veropolitiikassa, sotessa, ulko- ja turvallisuuspolitiikassa, puolustuspolitiikassa, Nato- jäsenyydessä.

Stubb ei pysty kun jauhamaan samoja tuttuja Numero 1, Numero 2 ja muuta ei sitten synnykään.
1679
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Numero yksi, Numero kaksi, Numero kolme = Ulos Hallituksesta Stupido.

Äänestä

Kun mitään osaamista ei ole niin esiintyminen on surkeeta. Stubb on kuin vieraaseen yhteisöön humalassa joutunut pikkupoika.

Äänestä
  • Stubbilla on kielitaitoa ja sujuva esiintyminen. Substanssia ja uskottavuutta talouden puolella puuttuu.. Eikö pysty paneutumaan perusteellisesti asioihin sisälle? Tutkinnot kansainvälistä politiikkaa, talouden hallinta vaikuttaa köykäiseltä. Kyllä olisi jo ehtinyt perehtyä, onnistui ope-Urpilaiseltakin.

    Äänestä

Stubedo on CIAn agentti ja vellit housussa kun kremli on jo käräyttänyt kokoomuksen pimeät touhut.
Stubido yrittää vain turvata oman nahkansa eikä suomen kansaa natohakemuksella jota ei tule ikinä vaikka itkisitte

Äänestä

Yltiöliberaali pinnallinen vähän halveksivan asenteen omaava.
"hymyilee"vain niille jotka on samaa mieltä ja kavereita.
Muita kohtaan tyly, koppava, ylimielinen.

Äänestä

Stubb oli älykäs, nokkela ja selkeästi fiksumpi noista kahdesta

Äänestä
  • Kapteeni Sipilä vastaan korpraali Stubb. Stubbin ainoa vahvuus on verbaliikka. Jos laitettaisiin ÄO-testiin, Stubb häviäisi vuorenvarmasti. Esim. yo-matematiikkaa: Sipilä laudatur, Stubb approbatur.

    Äänestä

Stubidon ainoa etu on kielitaito. Mutta eihän sitä kielitaidolla maata johdeta.

Äänestä
  • Persuilla on kielitaitoisia mukana myös, eli Stubb on siinäkin suhteessa täysin krvattavissa.

    Äänestä

  • Kunhan oppisi vielä kunnolla sen suomen kielen. Eikä se ruotsikaan aina täydellisesti suju. :D

    Äänestä

Ervasti sanoi viisaastittä ei riitä että osaa ääntää vieraita kieliä, pitäisi osata sanoakin jotakin.

Äänestä

Stubbia oli taas hirveä katsella. Kun Sipilä osasi yksityiskohdatkin, oli helppo huomata että Stubb jauhoi samaa yleistä höpinää ja iskulauseita Pointti 1, Pointti 2 jne.

MTV:n Haapala kyllästyi Stubbin yleiseen löpinään Natosta ja turvallisuuspolitiikasta, pani Stubbin löpinät poikki ja siirsi kysymyksen Sipilälle.

Äänestä

Stubb olisi pitänyt asettaa jotain pikkupuoluetta vastaan. Sipilä oli aivan liian älykäs ja osaava Stubbille.

Stubb oli kuulemma itse vaatinut Sipilää vastaan ja MTV oli totellut.

Äänestä

Eilen MTV-toimittaja Haapala yritti saada Stubbin edes ajattelemaan Suomen Nato-jäsenyyden seurauksia mutta se oli liian vaikea kysymys Stubbille.

Stubb ei osannut vastata vaan aloitti rahoittamansa trollitehtaan Nato-hölöä: tiedätkö kuinka moni Euroopan maista kuuluu Natoon, Viro kuuluu, Puola kuuluu blää blää blää.

Äänestä
  • Vanha viidakon sanonta: Suomi tarvitsee enemmän Venäjää kuin Venäjä Suomea.
    Tätä totuutta Stubb ei voi kieltää ja siitä johtuu haluttomuus puhua jäsenyyden todennäköisistä seurauksista.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


StubbIhanOnneton kirjoitti:

Stubb on kauheata katseltavaa. Yrmeä, ylimielinen, takakireä.

Stubb yritti olla hyökkäävä, mutta Sipilä pisti Stubbille jauhot suuhun mm. veropolitiikassa, sotessa, ulko- ja turvallisuuspolitiikassa, puolustuspolitiikassa, Nato- jäsenyydessä.

Stubb ei pysty kun jauhamaan samoja tuttuja Numero 1, Numero 2 ja muuta ei sitten synnykään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu