ÄÄNESTETÄÄN. ASIOISTA TIETÄVÄ NAINEN EDUSKUNTAAN TIETO-TAITOA TARVITAAN
ANNE NIEMI. POHJANMAAN PUOLESTA. 149
15
95
Vastaukset
- Tanelinranta
Minä ainakin äänestän. On ihan huippu. Eikä ole dementoitunut kuten Risikko. Risikko näytti tälle päivää kopioineen Niemen teemoja. Risikko on normi kokkare. Äänestän 149.
- Seuraaja
Älä nyt hulluja puhu. Kyllä ministerillä, joka on terveystieteen tohtori, on vähän toisenlaiset tietolähteet kuin Niemen Anne Vimpelistä.
- Allihoopa
ÄLÄ mainosta täällä!
Ei tule multa ääntä. - Härmäläänen
Härmälääset on sankoon joukoon 149 takana
- haaruss
Niin onkin,ainakin se kuulapää!
- Seuraaja
Ystäväpiiriini kuuluu melko paljon Ylihärmäläisiä ja muutamia Alahärmäläisiä. Useamman Härmäläisen kanssa olen näistäkin asioista jutellut. Taitaa eniten olla Kurvisen äänestäjiä. Hajaääniä tietenkin tulee kaikille. Härmänmaa on valtaosin Kurvisen aluetta.
- Härmäläinen
Seuraaja kirjoitti:
Ystäväpiiriini kuuluu melko paljon Ylihärmäläisiä ja muutamia Alahärmäläisiä. Useamman Härmäläisen kanssa olen näistäkin asioista jutellut. Taitaa eniten olla Kurvisen äänestäjiä. Hajaääniä tietenkin tulee kaikille. Härmänmaa on valtaosin Kurvisen aluetta.
Aika huonosti on homma hallus Ylihärmälääset on pitkälti kokoomukselaasia. Yhristysten johto kihkooloo Antin kanssa. Muista ei nyt oo niin suuresti tietoa.
- anneonhyvä
Rustathan lappoon 149
- ylikyläläinen
onko kuulapää kuka? Mäkin oon kyllä miättiny Annen äänestämistä.
- Härmä5
Taidan tietää ketä kuulapäällä tarkoitetaan. Olis mukava nähdä kun haaruss kävis tämän nimityksen kertomassa herralle itselleen. Sitä päivää tuskin tullaan näkemään.
- Soini
Anne on hyvä ehdokas. 149 minun valintani
- Kakkoseen2
Kuinka julukeet mainostaa täälä? Ääni Paulalle.
- Lentosotakoulu
Tää on keskustelupalsta ei mainos. Ikinä en äänestä Paulaa. Näyttää kärsivän dementtiasta tai on kaksnaamaasuuren huippu
- Eiksvaa
No niin, olihan tämä Annen mainostaminen täällä turhaa.
- Jälkipyykkiä
Rehti vaalikampanja olisi tuottanut paremman tuloksen. Noviisi sai melkein kaksinkertaisen äänimäärän. Normaalisti ei näin härskiin peliin sorruta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?
Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,734271Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?
Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt172728Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu242477Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod152422Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1082280Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1102194Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa
Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e992141Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.6091946MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,141925Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle
Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S231683