Onko hölmöä vai hölmömpää...

cermaine

Moi,

tapasin mielenkiintoisen miehen, joka jäi mieleeni todella kovasti. Nyt olen kahden vaiheilla siinä, teenkö itseni naurettavaksi jos otan häneen yhteyttä. Kyse on siitä, että en antanut puhelinnumeroa määrätyistä syistä. Tiedän kyllä osoitteen, joten miehet, kuinka luulette käyvän jos kävelen ovesi taakse tai laitan viestin jossa pyydän ottamaan yhteyttä. Tunne oli luultavasti molemminpuoleista, mutta sepä sen tekeekin vaikeaksi koska en voi siitä olla varma. Ottaako riski ja katsoa kuinka käy vai jättääkö tähän ja katua jälkeenpäin?

11

1739

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pod

      Tee niin. Kävi miten kävi, niin varmasti olet jälkeenpäin tyytyväinen että ainakin kokeilit. Pelaamatta ei tosiaankaan voita. Peukkuja!

    • Nainen

      Mietippä asia näin. Jos et olisikaan niin kiinnostunut, olisiko helpompi lähettä se viesti. Pistä postikortti laatikosta ja ehdota tapaamista ja laita oma puh. mukaan. jos soittaa olet jo aika varmoilla.
      Ei se ota jos ei annakaan.

    • marko83

      otat sen riskin ja otat yhteyttä. Aion itsekin pyytää erästä nättiä kassatyttöä ulos, kunhan nään sen joskus rauhallisissa merkeissä. Ainahan on riski että toinen on varattu tai sitten tulkinnut muuten väärin mutta mitäpä elämässä saisi jos ei ikinä edes yritä.

      • asia on

        "Ei se mitään saa ken ei mitään yritä." Näin sanoo suomalainen sanalasku.


    • ......

      Tämä mielenkintoinen mies voi hyvinkin olla varattu,joten varaudu siihen!

      • cermaine

        asuu yksin, mutta minä olen. Tai käyn eroa läpi rankasti. Sen vuoksi se onkin niin vaikeaa .....


      • Iso L
        cermaine kirjoitti:

        asuu yksin, mutta minä olen. Tai käyn eroa läpi rankasti. Sen vuoksi se onkin niin vaikeaa .....

        Jos asuu yksin ei voi olla varattu?! Mielenkiintoinen logiikka/moraali...


    • meikäläinen

      mitä sinulla on ménettävää? :)

      • cermaine

        Ehkä minulla on paljon menetettävää, kenties ei...


    • Itse ainakin ilahtuisin, joten ainakin omasta mielestäni kannattaa.Eiköhän se yleensä niin ole, että jollei yritä mitään niin mitään ei tapahdukaan.
      Liian monesti sitä jättää tekemättä ja joskus tekeekin asioita joita katuu, mutta tuohan se ainakin yhden kokemuksen lisää.

    • Kampela

      Minkätakia AINA miehen pitäs ottaa yhteyttä ensin?! Ei ihme ettei naisista koskaan kuulukaan mitään kun aina odottavat että mies soittaa tai tulee käymään.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi persut eivät häädä mamuja pois Suomesta?

      Sitä vartenhan persut äänestettiin valtaan. Nyt valta on persuilla. Mamut nostaa työttömyyskorvauksia. Persut huutaa mam
      Maailman menoa
      233
      5880
    2. Eduskunnan setämiehet eivät häiritse

      Porvariston sedät kertoivat kuorossa, että eivät tiedä häirinnästä mitään.
      Maailman menoa
      39
      4718
    3. KL - Sähköautoilu aiheuttaa lisäkustannuksia muille tehopiikkimaksujen muodossa!

      Kauppalehti 15.1.2026 Kommentti / Sähköautoista tuli ongelma – Uusi ”vero” uhkaa Kun perhe ostaa sähköauton ja laittaa
      Hybridi- ja sähköautot
      10
      4276
    4. Jaguar i pace sähköauto hajosi. Jopa 100 tonnia akun vaihto. Edullisia kilometrejä

      https://www.iltalehti.fi/autouutiset/a/fcaa5ae4-c04d-414d-ac54-dab991758b2e Tuo että sähköautossa ei lämmitys toimi on
      Hybridi- ja sähköautot
      12
      3021
    5. Sanna Marinille pedataan paluuta pääministeriksi?

      Näyttäisi mylly lähteneen käyntiin nyt toden teolla. Nykyiset oikeistodemarit haukutaan vasemmistodemareiden toimesta ni
      Maailman menoa
      119
      2977
    6. Muistakaa demarit, että TE petitte, ei vihreät tai vas.liitto

      Te veitte eduskunnasta turvallisen tilan, veditte sen viemäristä alas. Te demarit, itsensä ylentäneet moraalinvartijat,
      Maailman menoa
      77
      2469
    7. Silminnäkijät kertovat IS:lle useista törkeistä SDP:ssä tapahtuneista häirintätapauksista.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011749874.html Silminnäkijöiden Iltasanomille kertomusten mukaan SDP:ssä on tapahtu
      Maailman menoa
      121
      2406
    8. Nainen, kaiken aikaa olin yläpuolella

      Ja olen edelleen kaiken yläpuolella. Ja niin on aina oleva. :/
      Ikävä
      190
      1669
    9. Oletko ollut

      Oletko omasta mielestäsi ollut sokea asioille?
      Ikävä
      46
      1639
    10. Linta ja Pete vievät UMK:n tänä vuonna

      Aika nopeasti näki kuulematta tarjonnasta ketkä homman hoitaa. Mutta etukäteen jo kiitos muille osallistujille. https:
      Euroviisut
      23
      1306
    Aihe