Käytän Basiron geeliä kasvoille joka ilta ylläpitääkseni ihon finnittömyyttä ja epätasaisuutta. Olen pian lähdössä ulkomaille jossa haluaisin saada rusketusta myös kasvoihin mutta joudunko jättämään basironin kokonaan pois sen viikon ajaksi kun ulkomailla olen?
Tiedän että ohjeiden mukaan basironin käytön aikana tulisi välttää aurinkoa mutta mitä siitä seuraa jos auringolle kuitenkin altistuu? Palaako iho herkemmin? Minulla on kyllä kasvoille 50 suojakertoimella varustettu aurinkovoide jos se mitään auttaa.
Basiron ja aurinko
tietääkökukaan
2
297
Vastaukset
- Piiahannele
Basironin kanssa ihosyövän riski moninkertaistuu, joten joudut jättämään basironin kokonaan pois jo muutamia päiviä ennen lomaa. Aurinkosuojakerrointa pidettävä koko ajan yllä.
- Anonyymi
Vitut mominkertaistu. Oon käyttäny basironia koko 2000 luvun ja auringossa ollu kesät aina. Ei mitään vaikutusta ihosyöpiin
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv1443641"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?722206Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p641938Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am971911- 191869
Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.91714Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m171581- 791564
Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko111370Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!
Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu1251353