ASUNNONVAIHTAJA

apin8

Koska Kemitoverit eivät antaneet monisairaalle , liikuntaesteiselle ukolle liian pienen eläkkeen vuoksi maksusitoumusta vuokran ennakkomaksuun , eikä myöskään muuttomiehiin , sillä itse en pysty olemaan mukana tällaisessa muutossa terveyteni vuoksi . En saa myöskään käyttää vähävaraisille tarkoitettua Monitarmoa muuttoprosessiini . En saa myöskään sosiaalista luottoa muuttoani varten . Olen ollut yhteydessä sosiaalivirastoon neljä kertaa . Aluksi oli ylijohtaja lomalla , sitten välijohtaja , ja nyt on 25.een päivään lomalla henkilö , jonka tehtävä on myöntää sosiaalista luottoa . En ole saanut mitään vastausta . Tovereiden keskuudessa on siis tahoja , jotka haluavat estää syntyperäiseltä Suomalaiselta asunnonsaannin . Liekö Kemissä enää lainkaan solidaarisuutta , demogratiaa , sekä humanitääristä avustusviettiä , että järjestettäisi keräys hautaankaatuvalle pieneläkeläiselle muuttoa varten . Odotin viisivuotta ihmisasuntoa , kun sen vihdoin sain , en pysty muuttamaan .

7

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Naruunvaan

      Voi kyynel,kertoo paljon ihmisestä jos ei ole senvertaa ystäviä kertynyt jotka auttaisi muutossa.osta narua ja tee henkilökohtainen päätös.säästetään yhteiskunnan varoja tärkeimpiin asioihin.

      • realisti16

        Voi, voi ...elämä on


    • apin8

      Koko kylä täynnä seinähulluja .

    • hulluuttako

      no kemissä nämä nuoret eläkeläiset jotka ei koskaan ole yhtätyöpäivää koskaan tehneet ,muutavat4-5 kertaa vuodessa osa seilaa kemi- rovaniemi väliä,kaikki maksetaan muuttoauto ,kantajat,pakkaajat,vielä siivotaan,sosiaalitoimisto maksaa koko lystin,nämä nuoret hyväkuntoisia "eläkeläisiä"tämä on sossulta tosi tyhmää hyysäystä,,,,rahan tuhlausta

      • apin8

        Tämä nuori sattuu olemaan yli seitsemänkymppinen . Ei ole koskaan maksettu mitään , eikä saatu mitään sossusta , enää ei vain itse pysty tekeen mitään , kun terveys on mennyt . Olen lähtenyt jo 12 vuotiaana uittoon töihin . Kyllä ne verorahat uppoaa mamujen perseeseen . Ja toisekseen ne hyväkuntoiset suureläkeläiset tulevat jo aamusta 150,000 maastureilla hedelmäpelien ääreen .


    • Vedäjo

      Lopeta pelaaminen ja säästä muuttorahat.peliriippuvuuteen auttaa köysi kaulaan.

    • Minusta näyttää että sinä apin8 olet melkoinen trollipeikko.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      111
      4659
    2. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      173
      4405
    3. Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?

      Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.
      Ikävä
      95
      1779
    4. Tylsille treffeille

      Hiljaisen ukon kans nuotiolle?
      Tunteet
      403
      1671
    5. HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta

      Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      33
      1433
    6. Upeeta! Rauha tulee pian!

      Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is
      Maailman menoa
      356
      1127
    7. Ensitreffit Matti ei vaikene enää - Rehellinen tilitys epäonnistuneesta suhteesta Elisaan

      Häntä pystyyn, Matti! Olet mahtava tyyppi ja varmasti “se oikea” löytyy vielä! Elisan kanssa ei nyt vaan sitten natsann
      Ensitreffit alttarilla
      6
      1119
    8. Minkä lempinimen olet

      antanut kaivatullesi?
      Ikävä
      59
      992
    9. Mitä hyvää olet

      aiheuttanut kaivatullesi?
      Ikävä
      67
      989
    10. Miksi et halua

      Seksiä sen kanssa jota rakastat? Vai ajatteletko että hän ei halua?
      Ikävä
      92
      948
    Aihe