RINNE (sdp) LUOVUTTAMASSA ,GALLUPIT LASKUSSA !!!

Äsken 3 uutisissa RINNE lausui ensimmäiset TAPPION sanat !!!! vastasi galluppi tulokseen kysyttäessä : TULOSSA PORVARI-HALLITUS joten RINNE selvästi LUOVUTTANUT JA TAPPIO tunnelmissa !!!!
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ei mikään oo vielä ratkennut. Suurin osa äänestäjistä vielä miettii ketä äänestää. Sdp, kesk, persut olis paras vaihtoehto. kokkarit vois välillä käydä ottamassa vauhtia oppositiossa..

Äänestä

Monella on myös traitiona käydä vasta vaalipäivänä äänestämässä, vaikka tietäisi jo ketä äänestää. Sunnuntaina totuus selvii vasta.

Äänestä

Rinteen pekonipasta on kyllä taivaallisen hyvää ja sillä jaksaa! Tein suurinpiirtein samanlaista ja oli ytyä , pitääpä pian taas köksätä lisää.



Demarijohtaja Antti Rinne ei turhia kaloreita ruokapöydässä hätkähdä. Testaa tästä Rinteen mallilla tehty pekonipasta ja vietä loppuviikko sängyssä mahaa taputellen.
Ainekset neljälle

500 g spagettia (kuivana)
800 g pekonia
800g mustaleimajuustoraastetta
1,5 kpl punaista paprikaa
6 valkosipulinkynttä
6 dl kermaa
5 rkl oliiviöljyä
mustapippuria ja suolaa

Laita iso kattilallinen vettä kiehumaan. Kun vesi kiehuu, reippaasti suolaa kyytiin ja spagetit kiehumaan ”al dente”.

Leikkaa pekonit pieneksi pätkäksi. Pese ja kuutio paprika. Silpusta valkosipulinkynnet.

Ota iso pannu ja ala käristämään pekonipaloja siinä – ne irtoavat toisistaan kypsyessään. Lisää paprikakuutiot myös pannulle ja paista niin kauan, että ne hiukan pehmenevät. Mausta valkosipulilla ja reilulla pippurilla.

Lisää kerma sekä puolet juustoraasteesta. Ota lampö pois levyltä ja sekoita pekonipastan kastiketta pari minuuttia niin, että juusto sulaa.

Kun spagetti on kypsää, kaada vedet pois ja lorauta oliiviöljyllä. Sekoita spagetti kastikkeeseen kattilassa sekä loput juustoraasteet.

Anna pekonipastan tekeytyä hetki kattilassa ja nauti. Isosti.

http://reseptitaivas.fi/reseptit/pekonipasta-a-la-antti-rinne/

Äänestä

Kommentoi aloitusta


OPPOSITIOkutsuuSDP kirjoitti:

Äsken 3 uutisissa RINNE lausui ensimmäiset TAPPION sanat !!!! vastasi galluppi tulokseen kysyttäessä : TULOSSA PORVARI-HALLITUS joten RINNE selvästi LUOVUTTANUT JA TAPPIO tunnelmissa !!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu