Onpa hieno idea saatu Jenkkilässä. Ei kun Suomeenkin vain tämä. Kauppa, jossa naiset maksavat ostoksistaan vähemmän kuin miehet.
http://www.iltalehti.fi/pinnalla/2015041719532374_iq.shtml
http://www.iltalehti.fi/pinnalla/2015041719532374_iq.shtml
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Kiitos, tuollaisia Suomeenkin. Nyt kun mies ja nainen käy kaupassa tai ravintolassa tai melkein missä vaan, niin mies maksaa laskun. Mutta, jos hinta olisi naiselle halvempi, niin tietysti kokonaisetua ajatellen nainen maksaisi laskun.
En siis ollut väärässä sen suhteen, että olet femakko. Jos ääliömäiset kannanottosi eivät aiemmin sitä näyttäneet, niin nyt ylitit itsesi.
Tällä logiikalla myös se on "tasa-arvoa" että naisille maksettaisi samasta työstä pienempi palkka.
Ja vielä, kun miehen vuosi on vain 11 kuukautta niin tämäkin täytyy huomioida monessa asiassa: esim. kun harrastaa sukupuoliyhteyttä naisen kanssa, niin miehen on tasa-arvon vuoksi kohtuullista lopettaa vähän aikaisemmin ja nainen saa jatkaa sooloiluna loppuun, kun miehen on jo riennettävä muihin askareisiin.
Naiset ansaitsee enemmän tasa-arvoa kuin miehet, koska he ovat kautta historian olleet sorrettuina.
Jos naisen palkkaaminen oikeasti tulisi 20% halvemmaksi niin miksi hemmetissa kukaan palkkaisi miehia?
Tuohon tuskin kukaan feministinainen osaa ja haluaa vastata.
Baareissa tuollainen, ehkä, tasapainottaisi sukupuolimääriä. Jollei sitten ukot rynnisi enemmän tuon toivossa.