Soini on täysin ostettu.
Soini kannattaa jo EU:ta, Kreikan pakettia, NATOa
OstettuSoini
24<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 24
Vanhimmat
EI tuntunut kannattavan anakaan viimeisessä puheenjohtajatentissä!
Avaaja yrittää tietää Soinin mielipiteet paremmin kuin Soini itse! Iljettävää panettelua!
Kyllä tuntu
Etkö osaa väitellä? Onko sanat kortilla? Ei Soini kannattanutmitään mainituista kohdista!
Aloittajalta loistava keskustelun avaus. Osuu oikeaan. Soini pettää periaatteensa, äänestäjänsä.
Hän on myynyt itsensä, periaatteensa, puolueensa minsterivirkaan.
Aloittajalla surkea ja perustelematon keskustelunavaus!
Soini oli väittelyssä ja sen jälkeen tiukasti sanojensa takana! Siinä ei 'tiltuilu' auta!
Aloittaja on oikeassa, perussuomalaiset ovat jo raivoissaan kuten täällä netissäkin.
Soini hyväksyy hallituksessa Suomen maksamat EU:n jäsenmaksut, Soini hyväksyy EU:n lainat Kreikalle ja lisätukipaketin Kreikalle ellei Kreikka itse lähde eurosta ja Soini tukee kokoomusta, Rkp:tä, presidenttiä Suomen liittämiseksi Natoon.
Aloittaja on väärässä! Teistä ei ole yksikään pystynyt oikeaksi todistamaan väitettään, että Soini olisi pyörtänyt kantansa!
Ennen kuin sen teette olette låähtökohtaisesti valehtelijoita!
Soini on myynyt kaikki periaatteensa. Sen totesi jo toimittaja Ervasti.
Hauska katsoa mitä Soini selittää kun
- Suomi maksaa 2015 ja 2016 yhä enemmän EU:lle
- Suomi antaa lainaa Kreikalle
- Soini käsketään propagoimaan NATO:n puolesta ennen kansanäänestystä tai kun Soini alkaa propagoimaan että mitään kansanäänestystä ei tarvita vaan presidentti ja hallitus päättää NATO:sta.
Aloittaja/kirjoittaja on väärässä! Teistä ei ole yksikään pystynyt oikeaksi todistamaan väitettään, että Soini olisi pyörtänyt kantansa!
Ennen kuin sen teette olette låähtökohtaisesti valehtelijoita!
Soini on pyörtänyt sanansa, katso vaalitentit.
Nähdään vielä sekin kun Soini lappaa rahaa Kreikalle, mikä raha siirtyy Venäjälle.
Soinille lapio valmiiksi
Aloittaja/kirjoittaja on väärässä! Teistä ei ole yksikään pystynyt oikeaksi todistamaan väitettään, että Soini olisi pyörtänyt kantansa!
Ennen kuin sen teette olette låähtökohtaisesti valehtelijoita!!
Soini se on nykyään aivan samanlainen säälittävä Moskovan tiltu niin kuin sinä itsekin olet, jolle putinin hallinto maksaa palkkaa suoltamastaan valheellisesta propagandasta.
Mutta ette tule onnistumaan tuossa porpagandassanne yhtään mitenkään.
Me rehelliset aidot suomalaiset pidämme nyt meneillään olevissa eduskuntavaaleissa siitä huolen että te tiltut ette vallan kahvaan pääse koskaan kiinni Suomessa.
Näemme kuinka jo toukokuussa Soini tukee Kreikan EU-lainojen maksamista ja vuoden lopulla Kreikan uutta lainapakettia, ja syksyllä heti Nato-selvitystä ja sitten vuodenvaihteessa Nato-jäsenyyttä.
Soini on loistava puoluejohtaja päihittää nämä vasemisto hörhöt miten haluaa.
KOK,kesk,PS ,RKP hallitukseen
Perussuomaisille käy samat kuin presidentti Niinistön äänestäjille, ne eivät uskalla myöntää, että äänestivät perussuomalaisia kun Soini syö kaikki lupauksensa.
Ei käy! Niinistön kannatusonvainkasvanut presidentin viranhoidossa!
Maassa järjestettiin gallup-kysely, jossa kysyttiin Niinistön tehtävistä! Kyselyssä Suomen kansasta 79 % antoi hänelle arvosanan erittäin hyvä tai hyvä viranhoidosta! Hän on ennätyksellisen suosittu!
Aikoinaan kun Soini sai ison jytkyn arvioni oli ettei perussuomalaiset ole mikään vaihtoehto vaan jatkoa vaan nykymenolle. Soinille käy kaikki. Miksei kävisi ?
SIKSI, että hän on kertonut puolueen ja oman linjansa esim. Kreikan tuesta ja Natosta eikä voi siitä lennossa lipsua!
Vasemmisto itkijät oppositioon narisemaan ja uskottava puolustus ja uýhteistyö kuntoon
Ketuttaa Soinin hokema vain yhdestä ulkopolitiikan linjasta. Miksikö.
Siksi että se on Laajenemisvimmaisten EU johtajien linja, eikä meillä ole siihen mitään sanomista.
Puhuvat vielä Suomen painoarvosta vaikka EU päätökset ovat olleet selvästi Suomen etujen vastaisia, eikä ne EU takaan auta.
"Puhuvat vielä Suomen painoarvosta vaikka EU päätökset ovat olleet selvästi Suomen etujen vastaisia, eikä ne EU takaan auta."
Ja mitkä päätökset ovat mahtaneet olla "Suomen etujen vastaisia"?