Soini paljasti vahingossa PERSUJEN siirtyneen jyrkkään äärioikeistoon, luonnollinen jatke on vaalien jälkeen alkava NATOVOUHOTUS, valitse viisaasti sano EI NATOLLE
PERSUISSA ALKAA NATOVOUHOTUS VAALIEN JÄLKEEN!!!!!
EiNatolle
10<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Uusnatsit ja VOUHOTTAJAT ovat natokiimoissaan antaneet jo lausuntoja medialle Soini on pimittänyt PERSUJEN Nato-kantoja mutta vaalien jälkeen tulee Timolta ilmoitus Natopyrkimyksistä?
Valtakunnankansleriksi pyrkii Soini, mitä helvettiä???
Uusnatsit ovat jo nyt ilmoittaneet kyllä Natolle kantansa, mukana Hallatus-aho!!
Nato-jäsenyyden kannatus saattaa hieman kasvaa lähiaikoina, mutta tärkeämpää olisi kuitenkin keskustella siitä, miten Suomen omasta puolustuksesta pidetään huolta. Oman puolustuksemme on oltava kunnossa, vaikka Natoon joskus ehkä liittyisimmekin
Tohtori Jussi Niinistö kirjoittaa jälleen asiaa, yhteistyö on avainasemassa
https://www.suomenuutiset.fi/jussi-niinisto-tiiviimpaa-yhteistyota-saksan-ja-puolan-kanssa/
maaliskuu 11 Jussi Niinistö: Tiiviimpää yhteistyötä Saksan ja Puolan kanssa
Mielestäni meillä on tietenkin selvä tie
1. oma puolustus kuntoon armeijan määrärahat ylös
2. ilmavalvontayhteistyö Saksan, Ruotsin, Puolan kanssa, jotka ovat Itämerestä kiinnostuneet maat
3. liittyminen Natoon, kun muu on kunnossa
Oma armeija tarvitaan lujana mutta Saksa-yhteistyöllä vahvistettu Nato täydentää sitä. Jopa kieliasiat vaikuttavat ja suomalaisten on hyvä osata suomen ja englannin lisäksi kielinä saksaa tai ranskaa jo sotilaallisen yhteistyön takia, ei niinkään pakkoruotsia
Es ist sinnvoll immer gute Zusammenarbeit mit deutschen NATO-Truppen haben ja Saksa on ainoa Nato-maa, joka valvoo sekä Viron, Ruotsin että varmaan
myös Suomen ilmatilaa, tanskalaiset valvovat myös Ruotsin ilmatilaa
Deutschland ist das einzige NATO-Mitglied, das heute die Verletzungen des Luftraums sowohl in Estland, Schweden und Finnland kontrolliert. Die Dänen helfen in Schweden auch.
Ruotsi ei valvo edes omaa ilmatilaansa vaan sen tekee Saksa, joka lähettää tanskalaisia hävittäjiä paikalle
http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/art-1288559293678.html
Lehti: Venäjä harjoitteli ilmaiskua Ruotsiin - ruotsalaiset nukkuivat
http://www.expressen.se/nyheter/ovade-med-karnvapen-mot-svenska-mal/
Ryska flygvapnet övade att anfalla svenska militära anläggningar med kärnvapen när två ryska bombplan förra året flög in mot Sverige.
http://www.lentoposti.fi/uutiset/baltian_ilmavalvontavastuu_vaihtui_phantomit_lensivat_muodostelmassa_mig_29_havittajien_kans
NATO-maat ovat vastanneet Viron, Liettuan ja Latvian ilmavalvonnasta vuodesta 2004, jolloin Baltian maat liittyivät sotilasliittoon. Kerrallaan on päivystänyt neljä hävittäjää, nykyisin neljän kuukauden vuoroissa. Vuoden 2012 alusta valvonnasta Liettuan Siauliain läheiseltä sotilaslentokentältä vastasi Saksan Luftwaffe. Vuoro vaihtui toukokuun alussa. Saksalla oli Liettuassa neljä McDonnell Douglas F-4F Phantom II -hävittäjää. Nyt niiden tilalle riviin astuivat Puolan ilmavoimien Mikojan MiG-29 -taistelukoneet Harjoitus toteutettiin pääsiäisen aikaan yöllä, jolloin Ruotsilla ei ollut koneita valmiustilassa. Sen sijaan Nato reagoi harjoitukseen lähettämällä kaksi tanskalaiskonetta varjostamaan venäläiskoneita etäämmältä.
Uusnatsi kommentoi hyi helvetti?
Varo uusnatseja ja natovouhottajia, sano selkeä ei Natolle, älä äänestä PERSUKSIA!
Timo Soini valtakunnankansleriksi BYÄÄÄÄÄÄÄ
Sanon viisaasti kyllä NATO:lle. Heitä vasuri voltti.
Joo, äänestän Persuja.
Persut on varjo vain siitä ihmisläheisestä ohjelmasta joka heillä oli viime vaaleissa.Nyt puolue on muuttunut jotenkin sotaisaksi.Vaaditaan,Natoa,kodinturvajoukkoja,EU:n valmiusjoukkoja,Sotaliittoa ruotsin kanssa,lisää rajavartijoita,poliiseja,miinoja,tykkejä,pimeänäkölaitteita,sotakoiria jne.Minä pelkään!