Joko Stellaria on löytänyt keulan huoltajan?
Stellaria81
6
<50
Vastaukset
No eipä oo löytynyt ketään joka sitä etuhaarukkaa haluaisi ja osaisi rassata. :( Pitäisköhän tässä kohta mennä ihan maksulliselle jos ei muuten löydy.
- valuttamaan
Eikö Stellaria olisi kivaa, kun asentaja saa alakerrasta vanhat rasvat valumaan ja tuoretta hyvin luistavaa rasvaa yläkerrasta sisään?
- hämmästelijäihmettelee
moni keulan huoltaja (=keularitari) kyllä on valmis maksamaan naisten keulojen huolloista, joten miksi mennä maksulliselle keulan huoltajalle?
kaikki eivät tietenkään osaa rassata sitä kuntoon, joten tämä voisi tietenkin olla hyvä syy mennä maksulliselle, jos ei ole tarvetta kuin keulan huollolle, eli ymmärän myös tuon näkökannan. - tick-tock
stellariakin alkaa olla jo siinä kurppaiässä, että alkaa olla viimeiset mahdollisuudet ennen kuin kurppaantuu lopullisesti ja ryhtyy hulluksi miehiä pelkääväksi kissamummoksi.
- fiksu.ei.ole.hullu
"hulluksi miehiä pelkääväksi kissamummoksi."
toteaisin ihan miehenä, ettei ole välttämättä ihan se huonoin vaihtoehto fiksulle naiselle, tosin terve itsesuojeluvaisto ei ole hulluutta, vaan juurikin sitä fiksuutta. =D "hulluksi miehiä pelkääväksi kissamummoksi"
Joidenkin mielestä ehkä hassusti ilmaistu, mutta tuollaisiakin vanhojapiikoja on :) Tässäkin talossa osa vanhemmista yksin elävistä naisista näyttää elävän jossain ihan omissa maailmoissaan ja poistuvan asunnostaan vain jos on ihan pakko käydä vaikka kaupassa. Ujoina kävelevät pihalla katse kohdistettuna maahan tai seinille. Normaaliin kanssakäymiseen kuuluvasta tervehtimisestä ei ole tietoakaan.
Kissamummojen lisäksi täällä on yksi koiramummo. Hänen taktiikkansa ylläpitää epäsosiaalisuutta naapureita kohtaan on koirille puhuminen. Eli kun joku kävelee pihalla hänen ohitseen, niin hän alkaa puhua ja lässyttää koirilleen. Hän "ei huomaa" ketään muita kun on niin keskittynyt juttelemaan koirilleen.
Paljon muitakin täällä asuu, mutta kissamummoja on aika monta ja yksi koiramummo.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen markka otettiin käyttöön vuonna 1860
Suomi käytti vuoteen 1840 asti rahayksikkönään rinnakkain Ruotsin riikintaalareita ja Venäjän ruplaa. Tämän jälkeen oli439468"Mä elän vieläkin"
Ikurin turbiini vetäisi taannoin lainabiisin Topin (RIP också) ja kumppaneiden kanssa. Toivottavasti on yläkerrassa kunn544076Kaivatullesi viesti ensi vuoteen?
Kerro meneekö naiselle vai miehelle ja vähintään yksi tunniste, esim. kirjain.463338Pate Mustajärvi on kuollut
Ihan pari tuntia sitten. Että sellaista. https://www.is.fi/viihde/art-2000011715177.html1282692Yksityinen sektori aiheuttanut Suomen taantuman
Investointien sijasta nostaneet voitot osinkoina omistajille. Ehdotan korjausliikkeenä yksityisen sektorin sosialisoimi1062555Nyt Yle otti silmätikukseen sisäministeri Rantasen
Aivan erinomaista työtä tehnyt sisäministeri Mari Rantanen on saanut paljon aikaiseksi. Maahanmuuttoon ja maahanmuuttaji1512330Kylläpä asiat onkin nyt hyvin verrattuna Sannan aikaan
Sannan aikana aähkön alv oli 10%, nyt 25,5%. Ajatelkaa nytkin pörssisähkö on ilmaista, keskellä talvea! Bensan hinta on271997Miten ikinä kelpaisin sulle
Sinä saat niiltä muilta naisilta paljon enemmän, mitä minulta... Tai mihin minä olisin valmis. Enkä edes olisi niin tait161685Edes vitamiinit eivät taanneet loputonta elämää
Nimittäin niistä rahaa itselleen taikonut tohtori siirtyi tuonpuoleiseen.331497- 711307