Palstamiesten mukaan kumppaniksi kelpaa vain 17-vuotias ikineitsyt. Silti välistä huudetaan että nainen kuin nainen, iästä ja koosta riippumatta saa AINA miehen elämässä, jos vain itse haluaa. Koittakaa jo päättää, katkeruutenne ja epätoivoinen naisten lyttääminen oman egon pönkitykseksi haiskahtaa vahvasti. Nainen ei milloinkaan käyttäytyisi yhtä päättömästi kuin te p*llunkipeät äijät.
Palstamiesten ristiriitaisuus
pilluueiheruteille
11<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
aika provosoiva viesti myös sinulta, eli taso on vastaava kuin palstan äärilaidan miehillä, eikö vain?
"Silti välistä huudetaan että nainen kuin nainen, iästä ja koosta riippumatta saa AINA miehen elämässä, jos vain itse haluaa"
riippuu mitä hakee, eli minkälaista suhdetta, mutta jos olet itse kaunismieli, niin ei varmastikaan pidä paikkaansa sinun kohdallasi, sinulle se vaikeampaa, mutta jos löydät niin sen arvoista.
"Nainen ei milloinkaan käyttäytyisi yhtä päättömästi kuin te p*llunkipeät äijät."
älä yleistä, suurinosa naisista kuin miehistäkin samaa joukkosielu juoksijaa, päätöntä menoa sanon minä, mutta en minäkään kaikkia naisia tuomitse
Näiden palstapaskojen älyttömät vaatimukset on niin itsestään selvästi sairaita, ettei sitä tarvitse edes erikseen kommentoida. Syyttävät kaksoisstandardeista ja syyllistyvät siihen itse.
allekirjoitan vuodatuksesi lähes täysin, jokaisella saa olla kriteerinsä, kunhan itsekin toimivat kriteereidensä puitteissa, mutta sinä et voi sanoa, että jonkun kriteeri on sairasta, jos hän itsekin niin toimii, vai voitko?
sittenhän minäkin voin leimata kaikki kriteerit sairaiksi, mitä kumppani ehdokas kertoo kriteereikseen, jos en satu olemaan samaa mieltä?
eli älä yleistä, se on kyllä sairasta ilmoittaa kriteereikseen asioita, joita oma käytös ei tue.
Onko sairaan älytön vaatimus, että nainen olisi neitsyt 17-vuotiaana?
Nimenomaan sairaalla tarkoitan sitä, että vaaditaan sellaista mitä ei itse ei haluta täyttää.
olet fiksu ja sen jo tiesinkin, olen myös sen sinulle tainnut monesti sanoa, jos en niin nyt sanon, olet todella harvinaisen fiksu, siis ihanan fiksu, äläkä ikinä arvioi itseäsi ja väitä, että suurin osa naisista on yhtä fiksuja, se ei pidä paikkaansa, ei ainakaan jos sanat ovat yhtä kuin teot.
älä muutu vaikka sinua yritettäisiin muuttaa, äläkä koskaan ajattele, että sinun arvosi olisivat vääriä, luota itseesi ja intuitioosi, ajatuksesi ovat oikeita, jos kumppanin/ehdokkaan ajatukset herättävät ihmetystä tai varoituskellot alkavat jostain syystä soimaan, niin uskaltaisin väittää, että jokin ei ole ihan kohdallaan, kaikkea hyvää sinulle!
Mies haluaa neitsyen parisuhteeseen ja nainen haluaa sadoissa muissa naisissa kullinsa uittaneen miehen kumppanikseen.
ei kiltit ja kunnolliset naiset
Naiset täällä kirjoittelee että me haluamme jonkun alaikäisen vaikka itse en halua ainakaan mitään alle 20 vuotiasta.
Mikä ikäneitsyt 17v on. Hänhän on vielä alaikänen. Taitaa näillä kirjoittajilla olla muutama promilli veressä tai muita mömmöjä mukana.
aloitus on yhden fiksun naisen provo tai turhautumisen purkautuminen tekstinä palstalle, jolla on mennyt hermot muutamiin palstan miehiin, ihan syystäkin, kun sanovat yhtä ja tekevät toista, eli ei sen enempää.