Elikkäs olen seurustellut noin 2 vuotta nykyisen avomieheni kanssa josta n. vuoden ollaan asuttu yhdessä. Suhde eteni nopesti ja molemmat haluttiin viettää kaikki aika yhdessä aj oltiin oikea siirappinen ällö pariskunta :D Nyt noin kolmisen kuukautta isäni sairastui vakavasti, mikä oli minulle todella paha paikka. Odotin mieheltäni tukea ja huolenpitoa vaikeana aikana, mutta en sitä saanut. Sen sijaan mieheni mukaan käytin isäni sairautta tekosyynä käydä kotipaikkakunnallani tapaamassa muita miehiä! Loukkaaannuin syvästi näistä syytöksistä, mutta mieheni ei tajua miksi suutuin. Lisäksi olen heti seurustelun alkuvaiheessa tehnyt selväksi etten lapsia halua hankki ja mieheni oli silloin samaa mieltä, mutta nyt hän haluaakin lapsia ja nopeasti ja on kuulma aina halunnutkin. Miksiköhän ei ole tätä minulle kertonut? Tuntuu ettei hän välitä minun tunteistani tai haluistani paskaakaan vaan oon itsekäs ja lapsellinen.
Hän kuitenkin lähentelee jo 30, joten kuvittelin seurustelevani miehen kanssa joka tietää mitä tahtoo ja tekee sen eteen myös jotain. Mieheni vain istuu sohvalla katsellen leffoja ja valittaa kertyvästä painosta! Tekisi sitten asialle jotain. Itse pidän itsestäni huolta ja urheilen säännöllisesti. En usko että rakastan miestäni enää niin kuin pitäisi. On tullut niin paljon asioita selville hänestä tämän kolmen kuukauden aikana kuten että hän on salaa selaillut puhelintani, tarkistanut koneeni sivuhistorian ja käynyt uhkailemassa miespuolista ystävääni. Ei tässä aika taida auttaa vaan ero?
Olenko ollut suhteessa miehen kanssa joka oli vain mielikuvitelmissani ja todellisuus olikin jotain ihan muuta?
Tunteeton Valehtelija?
4
96
Vastaukset
- pöö55
Luuseri mies
- suhdeonloppu
Omiin kämppiin vaan ja mahdollisimman nopeasti.
Voi sinnuu. Eihän tuosta tule mitään. Kyllä läheisen sairastumiseen pitää saada aikaa ja tukea. Sinä olet huolesta sykkyrällä ollut käymässä kotona ja miehen mielestä vain juossut vieraissa? Juuei. Sitten vielä tuo lapsijuttu. Äkkiäpäs tuo mielensä muutti. Jos et halua lapsia, niin hankkudu eroon ensimmäisenä tuosta isosta kakarastasi.
- 854321
Älä tee mitään vain hänen mieliksi. Ja olisi tosiaankin aika miettiä suhteen jatkoa. Jatkatko ja millä ehdoilla. Jos mustasukkaisuus on tuota luokkaa niin se ei ole tervettä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1191682
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi991498Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy37953Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M29889Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?38831Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm50796Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s43758Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘56748Olet myös vähän ärsyttävä
Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.37740Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet37720