Rippimekot & juhlamekot

Auttakaa

Olen tilaamassa rippimekkoa netistä ja ajattelin kysyä kuinka luotettavia amerikkalaiset nettikaupat ovat. Onko kellään kokemusta mekon tilauksesta? Tuliko nopeasti perille? Oliko sopivan kokoinen? Itse päätin ottaa räätälöidyn koon ja pelottaa tuleeko mekosta sopivan kokoinen. Olen tilaamassa BRIDESIRE -sivustolta ja mekko tulee amerikasta asti. Onko kukaan tilannut BRIDESIRE -sivustolta. Olisi kiva kuulla kokemuksia.

3

530

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • rippit

      Mitä tahansa tilaatkin, niin rippijuhla ei ole bilejuhla. Jos puku on kovin avonainen ja hihaton, on aamupäivä- tai päivätilaisuudessa syytä olla kevyt huivi, bolero, pikkujakku tms. Myös valokuvassa on kauniimpi, kun on ylävartalolla jotain kangasta eikä pelkää kalpeaa ihoa.

    • afsed

      Riippuu ihan mistä päin Amerikkaa tilaa ja mistä nettikaupasta. Joku Kolumbialainen epämääräinen putiikki ei ehkä olisi ensimmäinen valinta, mistä itse tilaisin. Etukäteen tietysti googletat asiakaskokemuksia valitsemastasi kaupasta ja lueskelet, mitä tietoja netistä löytyy. Sitten tutustut erityisen huolellisesti kaupan omiin sivuihin, että niistä löytyy varmasti kaikki tieto tilaamiseen liittyen.

    • pikkumyy61

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olivia Oras kuollut

      Taidepariskunta Reijo Oraksen ja Johanna Oraksen ihana päivänsade. Liian nuorena lähti. Osanotto läheisille 🥲 IS
      Kotimaiset julkkisjuorut
      57
      1810
    2. Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.

      Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.
      Kajaani
      13
      830
    3. Mies sun käytös satutti...

      Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.
      Ikävä
      41
      688
    4. Onko ankeampaa kyläpahasta kuin Haapavesi?

      Koiria kidutetaan, mustalaiset vie invaparkit, makkarakastike on finedining, kylät kuolee pois, nuoret häipyy pois ja ke
      Haapavesi
      41
      666
    5. Sukunimesi eka kirjain?

      🤗
      Ikävä
      42
      611
    6. Kerro vain.

      Lipsauta johtolanka...
      Ikävä
      80
      596
    7. Mies tykkään edelleen sinusta

      Harmittaa vaan tämä tilanne. Tai se kun ei ole mitään tilannetta.
      Ikävä
      47
      594
    8. Tönölän hukkaputki

      Tönölään rakennettiin kunnon hukkaputki verorahoilla. Ihmettelin tätä mökki sekamelskaa jo alunperin, Eikö tuollainen le
      Kuhmo
      35
      564
    9. Ei mitään käytöstä

      Ei Jumalauta. Videoidaan kun jollain hengenvaarallinen tilanne. Ja laitetaan nettiin. VITTU HÄPEÄ. Olisko kiva jos su
      Ähtäri
      29
      526
    10. 42
      489
    Aihe