Mitä kehtais pyytää vähä ruosteinen ajosta jätetty suuliin 25v sitten pien lommo on takalokasuojassa muuten mielestäni hyvä ikäisekseen..
1 koppanen vwg golf
4
236
Vastaukset
- 150max
Noh,jos kyseessä on ihan tavallinen peltikattoinen peruskulkine jollain 1300-1600 moottorilla ja ovia 2-4,niin romuraudan arvo sillä on keräilymielessäkin.
Osina saat enemmän kuin kokonaisena...
Avomallit(aito,ei korinvaihto)ja GTI eri juttu! - fhfthrt
Ihan on arvoaan jo kohottava youngtimer jolla jo arvostusta.Nuorisolle saattaa olla yllätys että gti kyllä jäi kirkkaasti aikanaan toiseksi sille mitä tuolla rahasummalla sai kilpailijoista taikka hulppea passatti samalla rahalla.Jos neljä donaa riittää niin ei kiskomista.Räpelletty taas laskee hintaa jos nuoriso tyyliin kaiuttimen reikiä siellä täällä.
- 651483
300 e.
- mbman
Aihiot ei ole paljonkaan arvoisia, hinta muodostuu entisöintityöstä ensisijaisesti ja tarvikkeista ja varaosista joiden täytyy tieenkin olla alkuperäisiä virheettömiä oikealta vuodelta. Aihio 300.-, osat ja maalit 3000,- ja työt 1000 tuntia á 70.- eli yhteensä 10300.-. Tunteja palaa koska auto on purettava yksiin osiin ja kasattava uudelleen osien kunnostuksen jälkeen joten 1000 tuntia on alakanttiin arvioitu.
Valmiiksi entisöidystä ja museorekisteröidystä autosta ei rakentaja saa yleensä koskaan omiaan pois myytäessä. Museoautoharrastus on nimenomaan harrastus. Ja kallis sellainen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Saako kantaa asetta
Voiko olla koskaan kotelossa lonkalla ase.. Siis ei mikään luvaton ase. Johon on luvat. Esim luottamustoimessa, tai kaup665201Mies mitä ajattelet naisista?
Kerro mitä ajatuksia nousee. Mitä naiset sinulle merkitsee? Sana on vapaa.1293787Mitä laitatte karjalanpiirakan päälle?
Voita tietenkin, mutta mitä muuta? Itse yleensä juustoa, jotain leikkelemakkaraa ja tuorekurkkua483194Kerro kaivattusi
Jokin tapa/piirre mikä sinua viehättää ja mistä hän voisi myös tunnistaa itsensä.652267Vakkuri puhuu että Suomi joutuu sotaan.
Hänen mukaansa asiantuntijat ovat yhtä mieltä että Suomi joutuu sotaan Venäjän kanssa. En tiedä kuinka lähellä se on, mu4501974Järkyttävä tieto Purrasta
Purra tapasi nykyisen miehensä täällä. Suomi24:ssä! Tulipa likainen olo. Nyt loppuu tämä roikkuminen tällä palstalla.771678- 631375
- 641306
- 2611107
- 471082