2. Kuule, Jumala, minun ääneni, kun minä valitan, varjele minun elämäni vihollisen pelosta. 3. Kätke minut pahain seuralta, väärintekijäin riehuvalta joukolta, 4. jotka hiovat kielensä kuin miekan, jännittävät jousensa, nuolinaan karvaat sanat, 5. salaa ampuaksensa nuhteettoman. He ampuvat häntä äkisti eivätkä kavahda. 6. He pysyvät lujina pahoissa aikeissaan, he kehuvat, kuinka he virittävät pauloja, he sanovat: "Kuka ne näkee?" 7. He miettivät vääryyksiä: "Meillä on juoni valmiiksi mietittynä". Syvä on miehen sisu ja sydän. 8. Mutta Jumala ampuu heidät nuolella, äkisti kohtaavat heitä iskut. 9. He joutuvat kompastukseen, heidän oma kielensä langettaa heidät; kaikki, jotka heidät näkevät, nyökyttävät ilkkuen päätään. 10. Ja kaikki ihmiset peljästyvät; he julistavat Jumalan töitä ja ottavat vaarin hänen teoistansa. 11. Vanhurskas iloitsee Herrassa ja turvaa häneen, ja kaikki oikeamieliset kerskaavat. (Psalmi 64:2-11)
Älkää punoko sydmessänne pahuutta, vaan tehkää aina se mikä vanhurskauteen kuuluu, sillä Jumala rakastaa vanhurskautta, mutta vihaa kaikkea vääryyttä, ja lopulta väärintekijät hukkuvat, mutta hurskaat Herrassa perivät elämän.
Vanhurskaat iloitsevat Herrassa (Psalmit 64:2-11)
2
<50
Vastaukset
- Profetiassa_selvästi
Profetiassa selvästi Jumalan ilmoitus ensin annettavasta Jumalan iankaikkisesta evankeliumista Ilmetyskirjan luvun 14 mukaan, ja sen jälkeen (3,5 vuotta) Saatana heitetään taivaasta alas, sillä on voitettu hänet ja alkaa se ihmiskunnan historian vaikein ja pahin aika, ja kestää myös sen 3,5 vuotta, ja Jeesuksen nimessä jokainen ihminen, joka tahtoo hyvää Jumalan Hengen voitelua, sen myös saa ja voi voittaa pedon ja olla ottamatta sitä merkkiä, minkä paha tahtoo jokaiselle pelolla ja muutenkin, sillä siten ihmiset erotellaan tässä maailmassa, ketä rakastavat ja palvelevat, ja ketä halveksivat ja hylkäävät, eikä yhtään epäselvää, että jokaisen viisaan on hyvä rakastaa Jeesusta, sillä Herran pelko on viisauden alku ja samoin hylkäävät maailmallisen laittomuuden, kuten se salaisuus vaikuttaa maailman tottelemattomuudessa sillä eivät tunne eivätkä kunnioita ja kiitä Luojaa vaan ovat antaneet kunnian ihmisille ja epäjumalille laajasti ja tietämättään myös suuresti, sillä pimeys ja penseys saavat tämän aikaan eikä enää tunneta totuutta näistä asioista.
Jokaisen ihmisen hyvä aralla tunnolla tutkia ja etsiä Jumalan valtakuntaa Jeesuksessa ja siten pelastua valtakuntaansa, eikä toista ole eikä tule vaan monia kutsutaan ja vanhurskaat pyhitetään Jumalan Hengen voimalla varmuudella, sillä Jumala on luotettava ja tosi varmuudella.En tiedä miten tämä kirjoituksesi liittyy tähän kyseiseen psalmiin, mutta sen verran puuttuakseni, niin Saatana on jo ajettu ulos taivaasta, ja Peto on jo täällä, ollut jo kauan aikaa, ja ahdistus mikä maailmaa on kohtaava, se on tuloillaan Jumalalta, kun vihan aika tulee, eli seitsemän vitsauksen aika.
Pedon merkkiä on uskoakseni jaettu jo kauan aikaa, muistakaa, että Pedon luku on ihmisen luku.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka882503- 671455
Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin
Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww821363EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!
Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje111192- 81913
Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä
Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi19900Miehet trikoissaan
On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe33773- 54773
Ratikka Turkuun
Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta102771- 30706