Naiset ei tiedä mitä on olla ilman rakkautta, ystäviä, hyväksyntää, läheisiä. Nainen saa nuo kaikki ihan helposti. Mies ei saa edes halausta ilmaiseksi jos on ruma. Rumakin nainen saa rakkautta ihan helposti.
Naiset ei tiedä mitä on olla sinkku
ruma-ätmi
2053
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
Usko ruma-ätmi minä tiedän myös miltä sinusta tuntuu :( Toivon rakkautta elämääsi <3
Jos tämä nyt yhtään sinua lohdutti ?
Olet rakas <3
Mutta naiset tietää mitä on olla jännämiehen patjana.
Onko naiset olleet elämässään kauan sinkkuna?
Olen ollut jo 3 päivää!
Niin ei oo kuule helppoo naisillakaan!!
Vappuna olisi tavoite maata ainakin neljän eri jännämiehen kanssa. Rumia syljen naamalle jos edes kehtaavat tulla puhumaan mitään!!
Juuri tuolla tavalla kaikki naiset aina vapun aatonaattona ajattelevat.
Ajattelevat aina kaikkea negatiivista yksinäisistä miehistä. Kannattaa vain pysyä kotona aina.
Ei niitä kavereitakaan tai miehiä ovista ja ikkunoista sisään kanneta itsestään. Naisetkin ovat joutuneet aikanaan ala-asteelta asti ansaitsemaansa ystävänsä ja tekemään töitä ystävyyden eteen, pitämään yhteyttä ystäviin joka päivä. Sama miesten suhteen, ei ne tuolla kylillä jalkoihin heittäydy.
Kyllä niitä heittäytyy kymmenittäin jos on pienikin mahdollisuus, että nainen antaa pillua
Tässä aika karua faktaa:
http://www.iltasanomat.fi/seksi-parisuhde/art-1430203458826.html
Eivät kaikki sinkut ole erakkoja ja useimmiten miehillä on enemmän kavereita kuin naisilla.
Kyllä moni nainenkin tietää, että millaista on olla sinkkuna. Itse asiassa on hyväkin, että nainen ehtisi olla sinkku eikä niin, että muuttaa heti suoraan isin ja äidin helmoista poikaystävän luokse asumaan. On hyvä ehtiä itsenäistyä.
Vaikka olen ollut pitkään sinkku, niin ei se sitä tarkoita, etteikö olisi muita ihmissuhteita. Tietenkin pidän aktiivisesti yhteyttä sukulaisiini, ystäviini ja juttelen niitä näitä kavereitteni kanssa. Jos ei ole ainuttakaan sukulaista tai läheistä, jonka kanssa jutella ja kommunikoida, niin pitäisikö katsoa peiliin? Juuri tänään tuli aamulla TV:stä, että koko aikuisikänsä yksin asuva seitsemänkymppinen vanhuskin sai juttuseuraa 2-3 päivän viiveellä Helsinki-missiosta. Jos siis oikeasti haluat ihmissuhteita, niin miksipä ei voisi liittyä vaikka jonkun järjestön toimintaan (poliittinen järjestö, uskonnollinen yhteisö, liikuntaharrastus, metsästys/kalastusseura, eläintoiminta esim. kissanäyttelyt, koirien tottelevaisuuskoulutukset jne) ja vaikkei sieltä ystäviä saisi, niin kuitenkin jonkinlaista juttelukaveria.
Mielestäni niin ystävän kuin parisuhteenkin löytämisessä vaaditaan yleensä omaa aktiivisuuttakin. Harvalla riittää se, että vain odotetaan, että joku tulisi ja ottaisi parisuhteeseen tai kaveriksi. Toisaalta nykyaikana on myös nettiyhteisöjä, joten voi sitä kommunikoida tätäkin kautta.
Mä olen erakko. En ole elämässäni jutellut kenenkään naisen kanssa. Naiset pitää mua rumana ja olen myös lyhyt ja vinohampainen kummajainen. No naisethan kuolee nuorena koska joku jännämies puukottaa ne ja minä ainakin elän satavuotiaaksi.
voi käynnä aika pitkäksi sadan vuoden yksinäisyys :(
Rakas ruma-ätmi, sinä sotket nyt asioita. Ruma nainen saattaa saada panon, mutta pano ei ole rakkautta, ei hyväksyntää, ei ystävyyttä eikä edes läheisyyttä. Erittäin surullista jos nainen joutuu hakemaan hyväksyntää ja edes jotain läheisyyttä suostumalla panoksi.
(Pano on vain tekninen suoritus, seksi ja rakastelu ovat upeita kokemuksia joihin tarvitaan molempien halua ja välittäminen)
Ruman naisen kannattaa olla tyytyväinen kun saa seksiä. ATM ei saa sitäkään (maksamatta). Sen lisäksi on paskapuhetta, etteikö ruma nainen saisi parisuhdetta. Ruma nainen saa parisuhteen ja rakkautta todella helposti jos vaan ruma mies kelpaa. Mutta koska naisten hypergamia, niin rumat naiset ovat omasta tahdostaan yksin.
No mitä helvettiä, jos olet niin paska ihminen ettei sua kukaan halua edes _kaveriksi_, niin turha ulista! Normaaleilla kunnon tyypeillä on kavereita, näin se vaan on.
Komppaan, tuttuja ja kavereita kyllä saa se on vain itsestä kiinni, ystävät on asia toinen, jos itsellä on niille suuret kriteerit.
NAiset hyväksytään sellaisina kuin ovat. Miehiä ei hyväksytä.
Käykää joskus lukemassa vauva-lehden keskustelupalstaa yms. feministien juttuja. Sieltä löytyy pitkät listat kyllä vaarimuksista mitä miehen pitää olla ja tehdä. Ja jos miehessä on pienikin "virhe" niin haukutaan armotta. Mutta uskalla vaan arvostella yhtään naista, niin se on väärin. Nainen kun saa olla omasta mielestään ihan mitä tahansa ja sellaisena hänet täytyy hyväksyä.