Kesän tapahtumista kokemusta kyseisen yrityksen kanssa ja käsittämätöntä kusetusta järjestyksenvalvojien myynti tapahtumiin. Luvataan enemmän mitä toimitetaan ja laskutetaan kuitenkin täydestä määrästä.
NYQS kusettaa järjestäjää
17
4929
Vastaukset
- Tsukikaz
Ei kyllä itsellänikään mitään erityisen hyviä kokemuksia firmasta. Palkkojen kanssa outoa kikkailua..
- MisterLM
Mitä voi odottaa fimasta missä toimitusjohtaja itte menettää järjestyksenvalvoja ja vartija kortit.
- Siinämissämuutkin
Eipä tuo harvinaista ole. Järjestään nuo poke firmat sitä harrastaa. Seinäjoella saatika muuallakaan suomessa rehellisiä firmoja harvassa.
- Houstonbaby
Seinäjoella taitaa toimia 2 eri poke firmaa, suoraan ravintolalla ei taida olla kukaan töissä. Tekis varmasti alalle hyvää kun olis ravintolt aktiivisia ja palkkaisivat itse järjestyksenvalvojansa.
- Harmaatalouskunniaan
Karmassa ainakin raha viuhuu mukavasti vip linjalla järjestyksenvalvojien taskuun, firman omistaja ittekkin samoos hommiis :D luulis että ei voisi kauas kantaa.
- Zhirinovkski
Totta helvetissä jonon ohi mennään niin itte heilahtaa. Jos on pitoa niin silloin kuuluukin mennä toista linjaa. Tuulipuvut saa jonottaa. Että ihmiset on tyhmiä!!
Baariin ei kannata lähteä nollabudjetilla.
- Allaha
Kokemusta alalta ja tuttu firmassa töissä. Piirivartioinnissa on firma buukannut käsittämättömän paljon kohteita polkuhinnalla vartioinnin alle. Edes optimaalisessa tilanteessa ei kerkiä edes 70% kohteista käymään. Tämä on sitä mielikuvan myyntiä prkl
- Isompivarmempiparempi
Joutuivat ilmeesesti maksamha takautuvasti tyäntekijälle palakkoja toistakytä tonnia jostaki tessin nourattamatta jättämisestä? Isoos firmoos ei ainakaan palkkojen kans oo kikkaalua niinkun järjestänsä näis piänis. Kun kaikki kikkaalut tuloo esille niin firma kaatuu helevetin äkääseen tahtihi.
- Sanoppany
Oon useamman vuoden NYQS:llä ollu töissä. En käsittä kuinka firma vielä porskuttaa. Helvetin ylpeää sakkia (johto pääosin), ei minkäänlaista laatua, nuoria opiskelijoita töihin vaan sen kun kerkeää, palkoissa kikkailua, jonon ohi kikkailua, riitoja työntekijöiden kanssa yms. Ei vaan enää jaksaisi.
- Arvosta_työntekijöitä
Jos on niin että kikkaillaan palkoissa ja huijataan työntekijöitä niin miksei työntekijät olevyhteydessä liittoon.....varmasti sen jälkeen saisi kaikki osapuolet omansa niinkuin kuuluukin.....
- Ent-vartija
Kyllä on liittoon menny tietoa. Nyt vain odotellaan.
- Jazka6667
Ihme että vielä puulaaki pystyssä. Kyllä sitä Suomessa voi harjoittaa kauan liiletoimintaa hieman lain nurjalla puolen ja jättää työntekijöille lakisääteisiä korvauksia maksamatta. Perustuu pitkälti "hyvä veli"-verkostoon ja kavereita töissä. Ne näet pitävät suunsa paremmin kiinni epäkohdista. Ja opiskelijat ovat tyyttväisiä 10e tuntipalkkaan eivätkä älyä lomakorvauksista mitään
- AutoaEtsimässä
Onko tämä joku auton myynti koijari firma?
- Anonyymi
Seinäjoen pohjoisen alueen kotihoitomafian sisällä toimii jo eläkkeelläkin olleita tappajahoitajia, osa heidän vartijoistaan turvaa heidän toimintansa
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja2022774Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1582465Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061152- 64951
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait246870Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20869Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka299854Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies95846Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22738Onneksi tapasin sut
Ilman sua olisin jatkanut pään lyömistä seinään eli samanlaisten miesten etsimistä. Tajusin, mikä menee pieleen vasta ku93729