Hyvän asian puolesta s24:ssä

Pyrkimysparempaan

Voisiko jokainen suomi24:ssä ja muilla saitella alkaa ihan itseään tutkiskelemaan ja päättää käyttäytyä rehellisyyden puolesta. Puhutaan totta profiileissa, puhutaan totta kun kirjoitellaan, puhutaan totta treffeillä. Jos joku ei nappaa, ollaan kohteliaita ja rehellisiä, toivotetaan kaikkea hyvää ja se siitä. Sama jos takana on tapailua, seksiäkin. Jos tavataan joku, niin tutustutaan ja pistetään siksi aikaa se profiili jäihin, kun tiedetään mihin juttu menee. Ei se viestien kalastelu siellä takana houkuta ja sotke kuvioita. Saa ihmistä haikailemaan vielä jotain...Saa kumpikin aidon mahdollisuuden ilman säätöä ja mielipahaa. Uskon, että se olisi hyväksi kaikille ja oikeesti alkais ihmiset löytää niitä kumppaneita.
Ei kadota vaan. Laitetaan asialle päätepiste. Ei kuluteta toisten aikaa hukkaan. Arvostetaan vähän enemmmän toista ihmistä.
Monelle elämän kipein asia on osattomuus parisuhteesta, sen puuttuminen lopulta.

3

87

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hyppispomppis

      Komppaan, niin että pomppaan. ;oD

    • petetty_

      Samaa mieltä, sillä jos täältä on tavannut miellyttävän ihmisen niin miksi roikkua edelleen sivustolla, ihankuin odottaa että parempaa ilmaantuu kenties? ja sitten ihmetellään kun luottamus vastakkaiseen sukupuoleen puuttuu.

    • Riippuu.saitista

      Tuskinpa hyvä ajatuksesi tulee toimimaan. Aina sivuille sekaantuu sairaita, pervoja, kieroja, pelaajia jne. joilla ei ole muuta tarkoitustakaan kuin käyttää ihmisiä hyväkseen ja pelailla. "Rikkaruohojen" vallassa olevat saitit tuhoaa helposti kokonaan hyvänkin kasvun mahdollisuuden. Eri lukunsa ne saitit joissa on pakko tulla esiin kuvalla ja oikeilla tiedoilla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      127
      1984
    2. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      100
      1740
    3. Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä

      Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy
      Maailman menoa
      61
      1414
    4. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      80
      1397
    5. Multa sulle

      Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M
      Ikävä
      31
      1038
    6. Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?

      Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s
      Ikävä
      47
      946
    7. Nainen, olen tutkinut sinua paljon

      Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm
      Ikävä
      51
      943
    8. Onko sulla empatiakykyä?

      Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet
      Ikävä
      44
      892
    9. Ei se mene ohi ajan kanssa

      Näin se vaan on.
      Ikävä
      73
      876
    10. Tavoitteeni onkin ärsyttää

      Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
      Ikävä
      109
      873
    Aihe