Hyvän asian puolesta s24:ssä

Pyrkimysparempaan

Voisiko jokainen suomi24:ssä ja muilla saitella alkaa ihan itseään tutkiskelemaan ja päättää käyttäytyä rehellisyyden puolesta. Puhutaan totta profiileissa, puhutaan totta kun kirjoitellaan, puhutaan totta treffeillä. Jos joku ei nappaa, ollaan kohteliaita ja rehellisiä, toivotetaan kaikkea hyvää ja se siitä. Sama jos takana on tapailua, seksiäkin. Jos tavataan joku, niin tutustutaan ja pistetään siksi aikaa se profiili jäihin, kun tiedetään mihin juttu menee. Ei se viestien kalastelu siellä takana houkuta ja sotke kuvioita. Saa ihmistä haikailemaan vielä jotain...Saa kumpikin aidon mahdollisuuden ilman säätöä ja mielipahaa. Uskon, että se olisi hyväksi kaikille ja oikeesti alkais ihmiset löytää niitä kumppaneita.
Ei kadota vaan. Laitetaan asialle päätepiste. Ei kuluteta toisten aikaa hukkaan. Arvostetaan vähän enemmmän toista ihmistä.
Monelle elämän kipein asia on osattomuus parisuhteesta, sen puuttuminen lopulta.

3

97

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hyppispomppis

      Komppaan, niin että pomppaan. ;oD

    • petetty_

      Samaa mieltä, sillä jos täältä on tavannut miellyttävän ihmisen niin miksi roikkua edelleen sivustolla, ihankuin odottaa että parempaa ilmaantuu kenties? ja sitten ihmetellään kun luottamus vastakkaiseen sukupuoleen puuttuu.

    • Riippuu.saitista

      Tuskinpa hyvä ajatuksesi tulee toimimaan. Aina sivuille sekaantuu sairaita, pervoja, kieroja, pelaajia jne. joilla ei ole muuta tarkoitustakaan kuin käyttää ihmisiä hyväkseen ja pelailla. "Rikkaruohojen" vallassa olevat saitit tuhoaa helposti kokonaan hyvänkin kasvun mahdollisuuden. Eri lukunsa ne saitit joissa on pakko tulla esiin kuvalla ja oikeilla tiedoilla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi persuilla ei ole firmoja?

      Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?
      Maailman menoa
      83
      7101
    2. Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015

      Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit
      Maailman menoa
      26
      7053
    3. Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan

      Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k
      Maailman menoa
      108
      6157
    4. Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä

      Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?
      Maailman menoa
      45
      5404
    5. Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?

      Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik
      Maailman menoa
      84
      5228
    6. Demarikultin uhri kertoo

      Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa
      Maailman menoa
      63
      5185
    7. Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?

      Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus
      Maailman menoa
      40
      5098
    8. Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi

      Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset
      Maailman menoa
      27
      4585
    9. Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä

      "Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv
      Maailman menoa
      16
      3467
    10. Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto

      vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html
      Maailman menoa
      300
      3380
    Aihe