Sukupuoliasialiikkeet on kelkasta pudonneille

Totuus2013

Vai miksi muka suurin osa aktiivisista feministeistä on ei-niin-viehättäviä? Laasaslaiset ja muut miesasia-aktiivit on vastaavasti tätä ätmi-porukkaa. Tällainen sukupuoliasioista meuhkaaminen yhdistää molemmissa sukupuolissa juuri sitä porukkaa jotka on pudonneet kelkasta pariutumismarkkinoilla ja kun eivät ole saaneet sitä mitä ovat halunneet, niin ovat alkaneet siitä meuhkaamaan, että maailmassa on virhe, koska minä en saa sitä mitä minä haluan ja uskon ansaitsevani.

Kuinka moni tuntee hyvännäköisiä ja seksuaalisesti aktiivisia ihmisiä, jotka on raivokkaita feministejä tai miesasia-aktiiveja? Niinpä.

8

<50

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mitä.Sitten43553454554

      Internet mahdollistaa äänen myös sorretuille. Onko se sinulle ongelma?

    • ätmel

      On täysin luonnollista, että epäkohdista valittavat ne, jotka niihin törmäävät.

      • jotenkin_näin

        Sukupuoliasia-aktivistin epäkohta #1: en saanut hottia teinikaunotarta/komeaa statusmiestä, vaikka olen itse tavis.


      • MGTOW
        jotenkin_näin kirjoitti:

        Sukupuoliasia-aktivistin epäkohta #1: en saanut hottia teinikaunotarta/komeaa statusmiestä, vaikka olen itse tavis.

        Ihan asiaakin, mutta toisaalta maailmassa on virhe, liian vähän omilla aivoilla ajattelevaa väkeä, jotka pystyvät irtautumaan joukko hypnoosista.

        Eihän tuo stressaa, kun ei välitä koko asiasta, miksi pitäisi. :D

        Tuohon sinun epäkohta juttuusi, niin millaisia nuo sinun kuvailemat kuoret ovat ihmisinä?

        En vain voi ymmärtää, miksi jaksaa itkeä joidenkin kuorten perään vaikka jotain siinä toisen kuoressakin on tietenkin oltava, että kiinnostus herää?


      • ätmel
        jotenkin_näin kirjoitti:

        Sukupuoliasia-aktivistin epäkohta #1: en saanut hottia teinikaunotarta/komeaa statusmiestä, vaikka olen itse tavis.

        Tänne kirjoittaa jatkuvasti porukkaa, joka ei kelpaa yhtään kenellekään. Miksi yrität mitätöidä heidän ongelmiaan?


    • wkoego

      Mecedes Bentso. https://www.youtube.com/watch?v=IVfEUT4fNCk

      • ÄtmiTykkää

        Bentso tekee hyvää musaa.


      • cwdnvkwneov
        ÄtmiTykkää kirjoitti:

        Bentso tekee hyvää musaa.

        Semmoisia ne aktiiviset feministit on. :)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Missä kokoomuksen naiset?

      Hähmäistä ukkotarinaa kuultu koko viikonloppu. Kukaan ei ole kokoomuksessa edes yrittänyt pitää naisten puolta. Jopa
      Maailman menoa
      93
      3641
    2. Finland is now Petter place

      Audin B-ryhmän ralliautolla saatiin kansa voimaan hyvin. Kiitos kokoomus huumoripläjäyksestä.
      Maailman menoa
      29
      2393
    3. Ilman Stadia Suomessa ei olisi kunnon lihajalosteita

      HK, Helsingin makkaratehdas, Votkin, mitä näitä nyt onkaan. Böndellä ei ole kunnollisia jalostajia.
      Maailman menoa
      142
      2049
    4. Toivon että kuulut elämääni

      Mutta aika näyttää miten läheisesti. Lupaan kertoa jossain sivulauseessa, kun muutan paikkaa.
      Ikävä
      34
      901
    5. Mikä on kaunein

      Ja hellyttävin hetki irl kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      44
      831
    6. En unohda sua

      En vaan unohda sua. Eikä se näköjään ole tarkoituskaan. Rakastan sua sitten omalla tavalla kauempaa kun mikään muu ei on
      Ikävä
      30
      820
    7. Mahdatko ymmärtää sitä

      Mä en selviä jollei me jutella kunnolla. Tarvitsen sua siihen. Etkä sä voi sitä tietää kun en ole ilmaissut mutta olen
      Ikävä
      61
      805
    8. Jorma Lind kuollut

      Ylen uutisankkurina 40 vuotta toiminut Jorma Lind on kuollut 85-vuotiaana. https://yle.fi/a/74-20230265 ARVl on näet
      Maailman menoa
      5
      789
    9. Kullan kemiallinen merkki on au

      Ei välttämättä. Mikä sun kullan merkki on?
      Ikävä
      40
      707
    10. Kyllä nainenkin voi ottaa yhteyttä

      Ja on ihan kiva jos ottaa yhteyttä mieheen. Minä ainakin olisin onnessani jos nainen ottaisi yhteyttä. mies
      Ikävä
      88
      692
    Aihe