Suomi24:llä miehet ovat aivan pervoa!
Miehet ovat pervoja!
eiyksikään.miesnormaali
131886
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Ai jaa? En minä ainakaan mikään pervo ole, mutta kuinka ollakaan, juuri ketään ei ole kiinnostanut minuun tutustua ollenkaan Suomi24 Treffeissä. Terveisin 32-vuotias mies Satakunnasta, joka toivoisi löytävänsä ihan sen oikean ja tuo sen selvästi esiin myös profiilissaan.
Olen vieläpä hyvinkin luotettava, sanon vaan kun suurin osa naisista väittää luotettavuuden olevan se tärkein ominaisuus miehessä. Eipä ole vaikuttanut olevan. Kokemusteni perusteella jos mies ei ole pitkä (itse olen 170 cm) ja hänellä ei ole paksua lompakkoa (tuloistani tai työtilanteestani en kerro profiilissani mitään ja voin siitä sen verran tässä sanoa, että olen kyllä täysin työkykyinen ja töitä tehnyt, tälläkin hetkellä jotain teen), niin se on huomattavalle enemmistölle naisista aivan se ja sama, millainen tämä on luonteeltaan/persoonaltaan.
Niin ja sen voisin vielä todeta, että profiilitekstini olen laittanut ajan saatossa useamman kerran täysin uusiksi, joten turha alkaa tarjoilla sitä selitykseksi kiinnostuksen puutteelle mitä siinä juuri tällä hetkellä sattuu lukemaan.
Voitko laittaa sen tänne niin me naiset voimme kertoa onko siinä jtk miksi emme kiinnostu siitä?
Ota ensiksi vaikka pois se, että etsin jotain "oikeaa". Et etsi. Siirappimaista ällömössöä. Kirjoita mieluummin, että minkälaista naista etsit (eikä sitten mitään tuhannen palleron powerpoint-esitystä vaan max 3 lausetta. Tai jotain). Lompakon paksuus tai miehen pituus ei merkitse mitään. No okei, joillekin merkitsee, aivan kuten kuppikoko merkitsee joillekin miehille. Sådant är livet ,sanoisi ruotsalainen. Kun kerran olet mieheksi lyhyt (itse olen sinua pari senttiä lyhyempi mies), niin etsi niitä lyhyitä naisia, äläkä mitään 180cm malliehdokkaita. Doh.
Niin ja noudata tuota edellisen kirjoittajan vinkkiä ja linkitä se profiilisi tänne. Minäkin voin (siis ihan heteromiehenä) kertoa mikä siinä on päin h*lvettiä. Kun itse olen onnistunut kirjoittamaan sellaisen profiilin, että treffikumppaneita löytyi ja sinkkuelämäkin jo päättyi.
minulla taas on tämän palstan neuvojen mukaan pari profiilia ja toimin kuten wilsarp-theysard parranajokone eli ensimmäinen terä nostaa partakarvan pystyyn ja toinen leikkaa sen
Niin, harmi että koet asian noin.Oletko muuten koittanut itse sellailla miesten profiileja ja tehdä itse aloituksia? Ketäänhän ei siis yllätä että joukossa on myös "roskia" jotka lähettävät spammi-pervoilua vähän jokaiselle naiselle.Näiden perusteella on siis turhaa, suorastaan tyhmää tuomita kaikkia miehiä.Joukossa kun on myös hyviäkin yksilöitä.Ne pitää vain huomata.
Huvittaa aina tää keskustelu. Naiset aloittaa, että miehet pervoja ja sit hyvämiehet marmattaa ettei niitä oteta vakavasti. No olen oikeastaan itse mies joka törmäsi tuohon jatkuvasti itsekin. Pervojen miesten murtamat naiset, oli vaikea saada juttusille ilman kuvaa...sit jos sai, niin kuvan laiton jälkeen se loppui siihen. Sitten oli ne kootut selitykset...ihan mukava tyyppi mutta et ole sitä mitä haen ja kaikki vaan siksi, kun valokuvassa ei ollutkaan adonis vaan tavallinen mies. Ja moni näistäkin naisista sanoi profiilissaan, että ulkonäkö ei ole tärkeintä. No aikani mä sit kovetin hiukan itseäni, enkä välittänyt näistä teennäisistä naisista vaan jatkoin kirjoittelua ja vaihdoin aikaajoin hieman profiilia yksinkertaisemmaksi...sit tärppäs. Ja se meni niinpäin, että nainen löysi minut. Mutta vaikka hän on kaunis kuin mikä ja en itsekään mikään suohirviö ole kuitenkaan, niin hän oikeasti haluaa ihmisen, eikä mitään olentoa tai kuvitelmaa...Ja oikeasti se valokuva ei ole koko ihminen vaikka kuinka tarkasti olisi koko ihminen kuvattuna...
No mutta minä olen pervo, mutta vain peittojen välissä, pöydän päällä, saunassa, Rannalla, metsien siimeksessä.... Miksi en olis? Koska vanilija seksi ei minua Kiinosta... Siksi haluan olla pervo, villi ja hyvä kumppani näistä Asioista tykkäävälle naiselle.
[email protected]
Pervoilu on ihanaa!!
Minä olen pervo,oikein pervojen pervo. Etsin tuolta treffisivuilta sitä väärää! Oikeita vaan löytyy mutta ei väärää. Kyllä nyt elämä potkii.Pakko täällä piipittää kun en uskalla puhua ihmisille oikeassa elämässä!!
Kaikki ei tyydy pelkkään vaniljaan. Kannattaa kokeilla avoimin mielin
Ei sentään kaikki. Täs ois yksi sellainen ns asiallinen joita kuulemma on erittäin vähän suomi 24 treffeissä
Ja suurin osa naisista on ylipainoisia siiderivalaita...