Niin menisittekö plastiikkakirurgille? Minä en menisi. Kahdestakaan syystä.
Ensinnäkin.. En tiedä mitä muuttaisin, kun pitäisi sitten vaihtaa ihan koko ihminen ja se ei ole mahdollista. Minussa ei ole yksilöity asioita mikä on rumaa(koko ihminen), mutta oma entinen puolisokin on sanonut minun olevan maailman rumin.
Toinen syy on se, etten edes haluaisi niin pinnallista ihmistä jonka saisin olemalla kaunis, mutta jolle en rumana kelpaisi.
Itselleni kelpaan, koska peiliin ei ole pakko turhaan katsoa.
Ensinnäkin.. En tiedä mitä muuttaisin, kun pitäisi sitten vaihtaa ihan koko ihminen ja se ei ole mahdollista. Minussa ei ole yksilöity asioita mikä on rumaa(koko ihminen), mutta oma entinen puolisokin on sanonut minun olevan maailman rumin.
Toinen syy on se, etten edes haluaisi niin pinnallista ihmistä jonka saisin olemalla kaunis, mutta jolle en rumana kelpaisi.
Itselleni kelpaan, koska peiliin ei ole pakko turhaan katsoa.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Minä luotan seuraavaan elämään. Tätä pärstää ei edes rahalla muokata naisille sopivaksi joten odotan sotaa ja kuolemaa ja jos vaikka sais paremmat kortit seuraavassa elämässä.
Meillä on vielä se mahdollisuus.. Jos ydinsodan jälkeen koko infrastruktuuri(vai mikä se oli) on pielessä ja taannutaan luolamies aikoihin niin on lähes aina pimeää jolloin rumuus ei erotu kuin päivänvalossa ja silloinhan ollaan usein ravinnon haussa saastuneita marjoja poimimassa. Paritteluun on aikaa vain pimeällä ja suomessa on aina pimeää. Sen vain kaupungeissa helposti unohtaa, kun on katuvalot. Silloin voi rumempikin marjanpoimija kelvata ätmille pariksi. Ehkä.
"Toinen syy on se, etten edes haluaisi niin pinnallista ihmistä jonka saisin olemalla kaunis, mutta jolle en rumana kelpaisi."
Eikös tämä ole aika tekopyhää? Tietenkin ulkonäkö vaikuttaa siihen välittääkö toinen..
Kuulostaa naisen logiikalta, samaa sarjaa kuin se jos nainen laihduttaisi niin ei enää kelpuuta samoja miehiä keitä olisi kelpuuttanut lihavana..
"Tietenkin ulkonäkö vaikuttaa siihen välittääkö toinen."
Asia selvä. Jos sattuu vaikka haavoittumaan sodassa naamaan niin silloin on turha kuvitella, että olisi enää vaimoa tai tyttöystävää?
Niinpä. Kauniille naiselle ei kelpaa samat miehet mitä rumalle naiselle mutta rumakin nainen voi valita välimallin miehistä kiinnostavimmat (komeimmat). Ruma mies ei kelpaa edes rumalle naiselle. Kun ruma lihava nainen laihduttaa itsensä urheilulliseksi alkaa välittömästi kiinnostamaan vaan ytm ja jännämiehet.
Sota on eriasia. Koska sodassa kuolee myös komeita miehiä ja yhteinen katastrofi lisää aina syntyvyyden räjähtävää kasvua alkaa silloin myös rumat miehet kelpaamaan pinnallisillekin naisille koska ei ole enään niin suurta varaa valita komeimmista kun niitä ei riitä enään jonoksi asti. Kun metsä palaa alkaa kaikki jykevät männyt tuottamaan räjähdysmäisesti kiireellä siementä joka normaali luonnon kierrolla toteutuu vaan muutaman vuoden välein. Luonto varautuu katastrofiin aina lisääntymällä voimakkaasti. Rumakin kelpaa silloin lisääntymään. Siksi rumien miesten ainoa toive nyky suomessa olisi pian alkava sota.
"Kuulostaa naisen logiikalta, samaa sarjaa kuin se jos nainen laihduttaisi niin ei enää kelpuuta samoja miehiä keitä olisi kelpuuttanut lihavana.."
Miten liittyy aloittajaan? Sehän Ei ole menossa kauneusleikkaukseen eli aikoo pysyäkkin rumana?