Mistä itsevarmuutta?

Ujostunut

Mistä itsevarmuutta naisen pokaamiseen? Aika epävarma omasta kehostani olen ja vaikka naiset joskus vinkkaavat en uskalla juttusille mennä, edes humalassa.

6

132

Äänestä

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Gangsv

      Aloita pienestä. Mene baariin sillä ajatuksella että lähestyt yhtä naista. Oletan, että yleensä menet baariin sillä ajatuksella että kunpa jotain tapahtuisi.
      Opettele avausrepla ulkoa toistamalla sitä itseksesi ennen baariin menoa. Ole ilman viinaa.

      Kun aloittaa pienillä tavoitteilla niin itsevarmuus kasvaa kun pystyt täyttämään tavoitteet.

      • Setä52v_

        .... ja ole liikkeellä sillä ajatuksella, että tarkoitus ei ole pokata vaan pelkästään leikkiä/harjoitella tuota avausrepliikkiä. Valitse myös kohteeksi parhaimman näköinen yksinäinen nainen. Ei mitään suunnitelmia tai odotuksia, niin suorituspaineet pienenee.

        Itse olen soveltanut samaa menetelmää vielä viisikymppisenä firman koulutuksissa. Ruokalassa katson parhaimman näköisen 10-15v nuoremman naisen, joka istuu yksin syömässä. "Onko tässä tilaa?" vaikka pöytä on ihan tyhjä. Tarjotin pöytään ja keskustelu käyntiin. Voi jatkaa myös illallisella, jos on 2 pv koulutus-sessio.


      • asdsadssdfdf

        Huono taktiikka. Minulle kävi äskettäin niin, että mietin rauhassa avausreplan, sanoin sen naiselle, hän vastasi jotain, ja sitten en keksinytkään siihen mitään sanottavaa. Seisoin hetken hiljaa ja lähdin pois. Olisi kannattanut olla tekemättä ja sanomatta mitään, koska silloin olisi sentään jäänyt mahdollisuus, että olisimme tavanneet myöhemmin luontevammassa tilanteessa. Käytännössä tuosta tuli varma tapa mokata tilaisuus ilman mitään voittomahdollisuuksia.


      • TietääFirmanVaihtoa
        Setä52v_ kirjoitti:

        .... ja ole liikkeellä sillä ajatuksella, että tarkoitus ei ole pokata vaan pelkästään leikkiä/harjoitella tuota avausrepliikkiä. Valitse myös kohteeksi parhaimman näköinen yksinäinen nainen. Ei mitään suunnitelmia tai odotuksia, niin suorituspaineet pienenee.

        Itse olen soveltanut samaa menetelmää vielä viisikymppisenä firman koulutuksissa. Ruokalassa katson parhaimman näköisen 10-15v nuoremman naisen, joka istuu yksin syömässä. "Onko tässä tilaa?" vaikka pöytä on ihan tyhjä. Tarjotin pöytään ja keskustelu käyntiin. Voi jatkaa myös illallisella, jos on 2 pv koulutus-sessio.

        Mutta jos menee samaan pöytään niin sehän tajuaa jo siitä, että nyt tuo yrittää iskeä, ja kohta koko firma tietää ja maine meni.


    • ghvhhhhbn

      "Mistä itsevarmuutta naisen pokaamiseen?"
      Ymmärtämällä, että sinä et ole ainoa ihminen maailmassa, jossa on jotain vikaa: kaikissa meissä on. Kaikki me olemme jossain määrin epävarmoja.
      Lähesty naista ihmisenä, ei potentiaalisena "iskettävänä" tai "tulevana mahdollisena vaimona". Jos jotain kehkeytyy, se ehtii kehkeytyä luonnollisessa tahdissaan ja sitten olet jo niin rento, että uskallat enemmän.

    • Eoikoio

      You don't need confidence. You need competence!
      Kehitä tota puolta niin itseluottamus seuraa perässä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      117
      2426
    2. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      40
      1552
    3. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      644
      1028
    4. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      106
      993
    5. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      71
      962
    6. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      98
      906
    7. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      48
      875
    8. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      710
    9. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      70
      706
    10. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      31
      696
    Aihe