Golf alltrack hakkaa muut

Joopajuu

Iltalehti esitteli uuden Golf Alltrackin. Lehti ylistää mainostyyliin auton paremmaksi maastokulkineeksi 45 sarjan matalaprofiilirenkailla kuin useimmat katumaasturit. Onhan siinä sentään 2 cm korkeampi maavara (eli16cm) ja mustat muovikoristeet helmoissa ja lokasuojan sivuissa. Ja "panssarit".

9

883

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ei.pohja.pauku

      Kyllä tuo 16cm maavara on mahtava, se mahdollistaa ajelut kivikoissa ja kannokoissa. :D

    • Turhakkeita

      Mitä tekee matalaprohiilirenkailla yleensäkkään? Varsinkaan missään joka on vähänkin tarkoitettu huonoillet teille tai maastoon. Vaan eipä tuolla golffin maavaralla muutenkaan kovin pitklle pääse.

    • 2plus10

      Muistuttaa kovasti Seatin Altea 4 Freetrackiä ulkonäöltään.
      No sisaruksistahan onkin kyse, mutta Freetrack on ollut markkinoilla jo kymmenkunta vuotta.

    • Mahtavamaavara

      Mahtava Maasturi tuo Golf Alltrack.
      Mikähän siitä muuten tekee maasturin?

    • trhtrtht

      Toyota hiluxsilla metsään kun volkkarilla ajelu metsässä jo nyt ympäristörikos.

    • 14cm.eioototta

      Uudessa AutoBildissä ja Kaasujalassa kehuttiin estottomasti tuota Golffin huonontien Alltrack mallia. Jutussa ilmeni että siinä on peräti 14 cm. maavara. Eli todella onneton maavara huonolle tielle!
      Onneksi löytyy autoja huonoille teille joissa on ihan kunnon maavara ja luotettavuuskin paremmassa kunnossa. Esimerkkinä vaikka Subaru Forester, jossa on 22cm. maavara.

      • Mitä_sekoilet

      • 14cm.eioototta

        No ainakin noiden em. lehtien mukaan siinä Alltrackissa on vain 14 cm. maavara.


    • 234533

      Mahtaa muuten olla hyvä talvella tollanen 14 cm. maavara?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa

      Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site
      Maailman menoa
      228
      6717
    2. Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia

      SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto
      Maailman menoa
      140
      5612
    3. Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa

      sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT
      Maailman menoa
      314
      3712
    4. Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi
      Maailman menoa
      128
      3520
    5. Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa

      Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat
      Maailman menoa
      125
      2547
    6. Sinä et halunnut sitoutua

      Samalla tavalla kyin minä ja koen vihdoinkin että se on ihan ok. Sitoutuminen merkitsi meille erilaisia asioita, eikä ne
      Ikävä
      24
      2305
    7. Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla

      Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku
      Maailman menoa
      4
      2200
    8. Läppärit kahviloissa

      Aika omituista nykyään, että mennään ”trendikkäästi” tekemään lämppärillä töitä kahviloihin ja viedään moneksi tunniksi
      Kahvilat
      60
      2064
    9. Persut pettävät ja valehtelevat aina

      Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val
      Maailman menoa
      63
      1813
    10. Onko kaivattusi spesiaali?

      Millä tavalla ja miten?
      Ikävä
      106
      1574
    Aihe