Miten elää

ehotus

tälläisen asian kanssa kun appi etenkin huutaa puhelimessa k.pääksi meitä kumpaakin vaimoa ja ,minua? Kaduttaa kun piti häihin kutsua.Anoppi ei vastaa puhelimeen koska appi ri halua että hän puhuu minun kanssa.Hän hallitsee koko tilannetta siellä.En tiedä mistä on lähtenyy liikkeelle tälläinen mutta yksi syy voi olla sellainenkin kun alussa mainitsin keskustelussa että ri kukaan saa mukaansa täältä mitään kun aika koittaa. Appi tulkitsi tämän niin että minä olisin perintöä kyttäämässä.On naljaillut minulle näyttämällä käsiään että onko sulla kädet näin eli peukalo keskellä kämmentä? Em ole ollut töissä pitkään aikaan.Jo alussa oli kysynyt vaimoltani että onko tää sellanrn pitkäaikaistyötön?Kaksinaamaista peliä.Turpiin uhannut vetää.Eikö tästä voi tehdä rikosilmoituksen laittomasta uhkauksesta? Mitä pitäisi tehdä?

7

183

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Paikaltapoistunut

      Ota etäisyyttä. Pois elämästä ja mielestä. Toimii. Anopin kanssa keksii kyllä viestintätavat, jos haluaa, mutta appea välttele kuin ruttoa.

    • Laiha.sopu.huono

      Sano itse, ettet halua olla tekemisissä ihmisen kanssa, joka ei tuon vertaa sinusta pidä. - Ei ole pakko naida koko sukua, papin edessä ei ole kuin yksi ihminen siitä porukasta.
      Jos todellakaan et halua mitään apua appivanhemmiltasi, niin katkaise välit heti. Turhaan kärvistelet, ukko voi elää 25 v. vielä. Toista tietenkin on, jos saatte heiltä taloudellista apua, silloin on vain siedettävä. Aika joutuu kaikesta maksamaan, tavalla tai toisella.

    • niksnaksnaks

      älä tee mitään, äläkä vastaa kun soittaa. Toimii parhaiten. Eli viileästi vaan välit jäihin kunnes tulee järkevää puhetta. Kaikki taloudellinen mahdollinen tuki kannattaa jättää väliin.

    • sisua11112222

      Mitään taloudellista tukea ei ole ei tule enkä sitä odotakkaan.Olen tullut toimeen joskus itsekseni n.200 kk.ssa tästä maksanut kk,n ruuat jne,,Tämä summa jäänyt kun maksettu vuokra, puh ,sähkö

    • potutus

      Mutta eikö se ole jo häpäisyä kun tullaan kirkkoon ja sitten ollaan kuitenkin avioliittoa vastaan ja minua?

    • toinensamassajamassa

      Itse ottaisin myös etäisyyttä. Jos joskus kuitenkin joudut hänen kanssaan tekemisiin, niin ole mahdollisimman vähäsanainen, vastaa lyhyesti joo tai ei ym., äläkä aloita mitään keskusteluita. Kaikki mahdollisimman neutraalisti, värittömästi, huomaamattomasti, niin sitten menee helpommin. Toi on hankalaa jos on tuon luontoinen toisessa päässä, mutta "antaa hullun olla hullu" ja elää omaa elämäänsä. Äkkiä saa itse pään sekaisin tuollaisesta ihmisestä kun jos liikaa on hänen kanssaan tekemisissä. Se ei ole sen arvoista. Tsemppiä hurjan paljon sulle!!!

    • jestas2222

      Äitienpäivänä ei menty käymään siellä ja ihmettelevivät miksi ei tultu? Oli kuulemma pahamieli kun olivat sellaista sanoneet. Mutta sama juttu on ollut ennenkin. Jossain vaiheessa sama rallatus taas alkaa.Ja jos minä olen 50v niin ei tässä iässä enää olla niin sinisilmäisiä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      96
      1555
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      54
      1053
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      403
      961
    4. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      164
      913
    5. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      57
      762
    6. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      124
      737
    7. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      678
    8. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      57
      651
    9. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      38
      645
    10. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      76
      642
    Aihe