Haluaisin saada kaikki säärikarvani pois mutta en tiedä mitä käyttäisin.Tämä olisi eka kertani. Minulla on AIKA herkkä iho (mutta kauneuden vuoksi voi kärsiä;)) eli mieluummin joku aika kivuton metodi. siis jos voitte listata hyviä ja huonoja puolia kummistakin... ja myös että paljonko aikaa varaan vahaamiseen/sheivaamiseen/sokerointiin/muuhun ja tietty kauanko pysyvät karvattomina. Muitakin metodeja saa ehdottaa<3
Vaahaaminen VS Sheivaaminen
4
128
Vastaukset
- moimoimoimmifrgfn
JUU minäkin haluaisin tietää=)
- karvakinttux
Sokerointi ja tai säännöllinen vahaus saa karvankasvua hillittyä ja ne kasvaa heiveröisimpänä..Jos on rahaa niin laserkäsittely..
- Huomioitavaa
Mutta laserkäsittelyssä karvat on oltava tummia, mieluummin mustia, ennen kuin laser tehoaa.
- Epilaattorin_omistava
Sheivaaminen on kivutonta, mutta sänki tulee esiin jo muutamassa päivässä ja karvat tuntuu paksummilta (yhtä paksuja latvaan saakka).
Vahaamalla ja sokeroimalla karvat irtoaa juurineen jolloin niiden kasvu jatkuu vasta viikkojen kuluttua ja erityisesti alussa karvat on hentoja. Käsittely sattuu.
Vahaamiseen verrattava tulos saadaan itse tehtynä kun ajellaa karvat pois epilaattorilla. Alussa se on kivuliaampaa kun karvat "istuu" tiukemmassa, säännöllisesti jatkettaessa kipu vähenee pieneksi nipistelyksi. Epilaattoria tulee käytettyä useammin koska se tulee halvemmaksi (vain kone maksaa) kuin vahaus/sokerointi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1301896
- 1211375
Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!
https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro1401150Keitä oli kunnanjohtajan erottajat?
Kouluja ei ole varaa ylläpitää mutta johtajasopimukseen palaa 100000 euroa ja uuden johtajan hakuprosessi maksaa kymmeni591061- 491049
Atte Harjanne usuttaa eläkeläisvihaan
Karmeeta kuultavaa aamun uutislähetyksessä, kun Atte Harjanne, tunnettu eläkeläisvihaaja, suitsii sukupolvien välistä v2801046- 1361024
Milloin bikineistä
Tuli juhla tai esiintymis asu? Pikkasen harkintaa vois käyttää. Bikinit kuuluvat uimarannalle. No, mitä maailman tähdet86857Mä oon tyytyväinen, että ei ole enää tunteita.
Samalla tajusin, että sun kohdalla tykkäsin enemmän niistä tunteista kuin sinusta persoonana. Halusin väkisin nähdä sinu58819Helsingin Mäntymäki muuttui Kultajuhlan jälkeen kaatopaikaksi.
Mitä se kertoo jääkiokosta ja lätkäfaneista? Saikkua huomenna huusi fani yöllä?77816