1) Voit aloittaa chatissä privassa keskustelun muullakin, kuin 'millanen oot', 'haluutko seksiöä'. Ihan oikeesti, onko se niin vaikeeta? Aloita vaikka kertomalla millainen ITSE olet ja mitä olet hakemassa ja kysy SITTEN millainen mä oon.
2) Se, että keskustelen kanssasi ei tarkoita sitä että haluan sut tänne nyt ja heti, jos et itse kerro itsestäs yhtään mitään.
3) KUVAN VAIHTO. Jos uskallat tavata ihmisen KASVOTUSTEN, niin sä uskallat ja voit myös laittaa kasvokuvasi sille ennen tapaamista.
Opetelkaa keskustelemaan!
9
74
Vastaukset
- pkele
Minä en kuviani millekään kurahaaroille lähetä
Millainen tuo chat on ja mitäs siellä lörpöttelette?
En ole edes miettinyt, miten tuo toimii, mutta onko siellä jotain eri "ketjuja" vai kaikki sikin sokin, esim, harraste jne....?tääonsuosittu kirjoitti:
Onko trolli touhua, niin kuin täällä palstallakin.....vastaan itselleni: luultavasti. :D
- Kokeiltuon
MGTOW kirjoitti:
Onko trolli touhua, niin kuin täällä palstallakin.....vastaan itselleni: luultavasti. :D
Trolleja nyt on ihan kaikkialla, mutta on siellä ihan oikeitakin sinkkunaisia joukossa
- suomi_mies_rulaa
Mahtaisikohan johtua siitä, että 80 prosenttia (karkea arvio) hakee vaan SITÄ chatista..Ja joku oli tutkinut asiaa, että jos seksiä haluaa on "tuottavampaa" kysyä sitä heti että oisko meininkijä, eikä lörpötellä, eli jos ei pelaa ei voi voittaa ;) Harmillista kyllä joskus itsekkin tapan aikaa chatissa ja aika pian poistun kun kymmenes mies kyselee onko kostee p***u jo...
Jeos, en jaksa lähteä edes keskustelemaan, kun luultavasti sielläkin liikaa "pojuja" naisten "hepeneissä". :D
Leikki se on h...........
- Kilttiatm
Naisel kun lähettää kuvan niin nainen lopettaa yhteydet heti. Se on naisille se ulkonäkö tärkeintä miehssä.
1) Entä jos ei kiinnosta aloittaa chatissa yksityiskeskustelua muuten kuin millainen olet tai haluatko seksiä?. Kun joku haluaa jutella yksityisesti ja tiedustelee millainen olet, haluaa hän jonkinlaisen mielikuvan henkilöstä kenelle juttelee, näin ollen voi tuottaa mielikuvia annetusta informaatiosta ja itse keskustelusta jolloin aivot hoitaa loput mahdollisesta enemmästä kiinnostuksesta. Haluatko seksiä, haluaa välttää turhat 6kk tai pidemmät kalastelu yritykset päästen helpommalla, mutta valitettavasti oman käden oikeus ei jaksa miellyttää.
Itsenä myyminen aloitteen tekemällä on varmaan yksi mailman huonoin ohje. Hei, olen mies, mua panettaa, etsin panoseuraa... Eli sama efekti toistuu silti tai olen xxxcm pitkä ja painan xxkg ja kuva vehkeestä.
Mitä jos ohjeistat juttelemaan avoimesti ihan kaikille (sukupuolille) ja mikäli jonkun (vastakkaisen sukupuolen) kanssa juttu toimii tai ajatukset kohtaa, siirrytte sitten vasta yksityiseen keskusteluun? Loppupeleissä valtaosan tarkoitus on loppujenlopuksi lisääntyä, joten? Harva siellä vain jutustelee mukavia ja tuhlaa aikaa.
"2) Se, että keskustelen kanssasi ei tarkoita sitä että haluan sut tänne nyt ja heti, jos et itse kerro itsestäs yhtään mitään."
Nyt varmasti mietit, ei olisi pitänyt kirjoittaa noin, noin ei olisi pitänyt kirjoittaa. :D
Mikäli kerron itsestäni jotain, haluat mut sinne nyt ja heti.... Käänteisesti tulkittuna.
3) Kuvan vaihtaminen saattaa olla este sovitulle tapaamiselle. Myös jostakin kumman syystä toisen osapuolen kuva on noin 5-vuotta vanha, tarkoin valittu, ns. paras päältä edustavimmasta päästä. Tapaaminen ilman kuvanvaihtoa lisää sosiaalista kanssakäymistä vastakkaisen sukupuolen kanssa, kun ei tule estettä tapaamiselle ko. kuvan perusteella mitä ei ole.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle263244Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen
Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A122419Kuka? Riehui valtuuston kokouksessa tänään ?
Onko puolangan puolesta porukkaa. Vaikuttaa siltä. Sairasta.832314Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen
Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell1062044Toivoisitko Rakas vielä?
Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.761653Ihan pieni näkeminen vaan
👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥461528Sointu Borg tilittää - Ei suostu enää tähän työhön: "Katastrofi"
Sointu Borg on mediapersoona, joka löi itsensä läpi Diili-realityssä. Borg on monipuolinen tekijä: mediapersoona, juonta251437Keskustelua kasteesta
You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti4001295- 1211176
Tulipalo viimeyönä
Olipa ikävä kuulla tämä tulipalo, nyt on jatkuvasti asuinpaloja.Grillikausi alkanut.Grillit pois parvekkeilta ja asuntoj151126