Olen käyttäny tota BREVOXYL nimistä ainetta ja JNE.. Nii minulla on alkanu iho lähteen nenän alauolelta sillei ja tulee todella kuivaksi.. joten mitä tehdä?????????
ongelma..
Marko...
1408
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Itse kaytin kyseista voidetta aiemmin ja minulla iho punoitti aika herkasti siita alussa. Joten suosittelisin kayttamaan sita aluksi vain kerran paivassa ja jos iho kovin punoittaa tai kuivuu, niin pida pari paivaa valia sen kaytosta.
Kyseinen voidehan nimenomaan kuorii ihon pintaa eli tasta seuraa ihon kuivumista ja ihon pinnan irtoamista. Kayta siis myos jotain hyvaa (rasvatonta) kosteusvoidetta, niin ei paase iho liikaa kuivumaan. Ihon kuivuessa liikaa se alkaa muuten tuottamaan lisaa talia ja siita seuraa lisaa nappyloita.
Niin ja jos et ole viela huomannut niin tuote myos saattaa valkaista tekstiileita (lakanat, vaatteet..) joten kannattaa huomioida se kaytossa.