Tietääkö kukaan asianajajaa joka puhuisi arabiaa??
Pikaista apua kaivataan.
Pikaista apua kaivataan.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Ihan turhaa kuluttaa aikaansa täällä noiden " suomihoro"-kommenttien kanssa. Yhtälailla sitä menee sukset ristiin suomipoikienkin kanssa.
Menee menee, mutta ei ainakaan tarvita tulkkia.
En tiedä, eikä sellaisia varmaankaan monta Suomessa ole.
Asioimistulkkeja voi varata eri paikkakuntien tulkkikeskuksista. Varmaan arabiankielisiäkin löytyy.
Jos apua tarvit, hän on pätevä. 0500801448
En tiedä mitä poistetussa kommentissa on lukenut, mutta asianajajaa ei tarvittu mihinkään riita tilanteisiin. Apua tarvitsimme perinnössä saatujen varojen siirtämisessä suomeen. Mutta asia on nyt kunnossa ja varat matkalla lain mukaisesti tilillemme.
Se matka voi kyllä kestää ja todennäköisesti jää kokonaan kesken.
Hei,
Voisitko kertoa kuinka saitte siirrettyä rahat Marokosta Suomeen? Mitä lupapapereita tarvittiin Marokossa, paljonko siirto maksoi, kauank kesti jne? Löysitkö asianajajan? Mä tarvitsen apua perintöasiassa kanssa. Oma asiani on paljon vaikeampi, koska ensin pitää saada "taisteltua" minulle kuuluva omaisuus (talo) laillisesti omiin nimiin. Mutta jos siihen asti pääsen, niin tieto tuosta valuutan siirtämisen tavoista on tarpeen. Kiitos, jos jaksat vastata.
en ole marokosta rahaa siirtänyt, joten en usko että voin olla avuksi. Tunisiasta kyse ja varmasti eri systeemit kuin marokosta.
n. kuukauden verran meni ennen kun rahat olivat tilillä.
Hei, Kiitos kun vastasit, joo on tietysti ihan eri systeemit, varmaan helpompaa Tunisiasta ja kauan kesti sieltäkin. Jostain ihme syystä oletin, että maa oli Marokko. Varmaan toiveajattelua, että jostain saisi apua!
Käyttäkää rahat suoraan vahingonkorvaukseen. KORVATKAA RAISKATUT JA TAPETUT ELÄIMET NIIDEN OMISTAJILLE. Näin ei mene rahaa puolustukseen, syyllisiä nämä hiekkaneegrot nimittäin ovat.
Onko karvaranne rötöstellyt, soita sossuun, sehän ne muutkin musujen asiat hoitaa.
Voi jaksuhaleja siulle myös, eikö ukkelisi osaa Englantia tai Suomea.
Kysy tältä mieheltä.
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2015070419978951_uu.shtml