Ratkaisu naisten viestitulvaongelmiin

asiallinen.mies

Nainen: laita profiilitekstiisi jokin tehtävä, jonka ratkaiseminen vaatii hiukan tekemistä mutta onnistuu kohtuullisella vaivalla normaaliälyiseltä. Mainitse, että miehen pitää yhteyttä ottaessaan laittaa oikea ratkaisu viestin otsikkoon. Tämä ei tietenkään estä roskaviestejä, mutta näet heti otsikoista ketkä ovat lukeneet profiilisi ja katsoneet sinut sen pienen vaivan arvoiseksi, että ovat tehtäväsi ratkaisseet. Voit surutta poistaa viestit, joiden otsikossa on väärä vastaus.

Voit halutessasi säätää tehtävän vaikeustasoa ja vaikkapa laatia sen liittymään johonkin itsellesi tärkeään aihepiiriin. Muista joka tapauksessa tehdä tehtävä sellaiseksi, että oikea vastaus on yksiselitteinen fakta, ja varmista että itse tiedät varmasti oikean ratkaisun. Kannattaa myös huomata, että jos tehtävä on täysin järjetön ja liian työläs, se voi karkoittaa myös hyviä miehiä.

17

<50

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Miten epätoivoisten massapostittajien ja pillunvonkaajien sitten kävisi?

      • koulitut

        He menisivät iltalukioon.


      • deletenappula

        Ansionsa mukaan. Heti poistoon.


    • HyväIdea

      Hyvä idea! Jokin sopivan vaikea matematiikkatehtävä, joka karsii turhat urpot pois.

    • hyvä-pointti

      Eihän sen tarvi olle mikään tehtäväkään. Jossain profiilitekstissä kysyttiin mainita viisi asiaa mitkä haluaa tulevana vuonna tehdä.

      • xsxsdcxscd

        Liian vaikea. En minä keksisi viittä.


      • aina.mielessä

        En minäkään. Paneminen tuli kyllä mieleen, mutta aika vaikea keksiä niitä neljää muuta. Paitsi jos panis sitten eri asennoissa.


      • Yhdellä tutulla naisella oli joskus deittiprofiili. Se kertoi, että vastausten joukossa oli jos jonkinmoista massapostittajaa, yksinäisyydessä ja itsesäälissä rypijää ja mulkkunsa esittelijää.

        Sanoi, että vastauksia tuli niin paljon, ettei niitä enää viitsinyt lukea. Sikäli jonkun pähkinän ratkaisu heti otsikossa karsisi suurimman osan moisista pois.


    • Ikis__M

      "Nainen: laita profiilitekstiisi jokin tehtävä, jonka ratkaiseminen vaatii hiukan tekemistä mutta onnistuu kohtuullisella vaivalla normaaliälyiseltä. "

      Mutta mistä löytyy normaaliälyinen nainen joka kykenee tuollaisen tehtävän laatimaan?

      • 374

        Jos normaaliälyinen osaa ratkaista, osaa varmaan laatiakin. Varsinkin kun laatija saa valita tehtävätyypin.


    • odottelevamies

      No niin naiset, joko on tehtävät laadittuna?

      • nosiinäsenytnähtiin

        Ei vissiin kiinnostakaan sen viestitulvan ratkaisu, kun pitäisi oikein itse vaivautua tekemään jotain.


      • nosiinäsenytnähtiin kirjoitti:

        Ei vissiin kiinnostakaan sen viestitulvan ratkaisu, kun pitäisi oikein itse vaivautua tekemään jotain.

        ..... =D, epäiletkö naisia laiskoiksi ja kykenettömiksi ratkaisemaan ongelmia?!


      • 11233547
        MGTOW kirjoitti:

        ..... =D, epäiletkö naisia laiskoiksi ja kykenettömiksi ratkaisemaan ongelmia?!

        Saa olla todella laiska ja tyhmä, jos ei tuohon ideaan tartu (tai sitten ei oikeasti ole sitä viestitulvaongelmaa vaan se on pelkkää palstavinkumista).

        Rohkeat naiset, näyttäkää esimerkkiä: linkatkaa tähän ketjuun profiilinne, jossa on antispam-tehtävä!


      • jooniinjoo
        nosiinäsenytnähtiin kirjoitti:

        Ei vissiin kiinnostakaan sen viestitulvan ratkaisu, kun pitäisi oikein itse vaivautua tekemään jotain.

        Mitä tästä opimme? Liian suuret viestimäärät ovat vain naisten keksimä tekosyy, ei todellinen ongelma.


      • Minäkö_muka_asperger

        Meneekö liian vaikeaksi jos vaikka kysyy, osaatko laskea neliöjuuren jostakin luvusta vain kynällä ja paperilla? Tai yksinkertainen seoslasku (jolle on olemassa pätevä oikotie)?
        Matikkaahan nämä ovat, mutta kun en nyt muuta keksinyt. Se puuttuva sosiaalinen lahjakkuus, nääs. Vaikka en ole Nääsvillen läheltäkään.
        Mutta eihän tällaisia kukaan nainen kysy eikä kukaan kysy naiselta. Mitä sitten?


    • JaKEITTÄÄelävältä

      Vai että ihan viestitulvaan.. Kivittää sellaset huorat pitäs!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kysymys muille miehille

      Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss
      Ikävä
      140
      7741
    2. Kaipaisin nyt kosketusta

      jota ei koskaan ole ollut. Saisinpa tuntea kätesi niskallani ja silittelemässä päätäni. Sulaisin varmasti siihen.
      Ikävä
      30
      3007
    3. Imaami kysyy, miksi pojat uivat ilman valvontaa

      Kalajoen särkät ovat usean kilometrin pituiset. Siellä on kylttejä, joissa varoitetaan rannan vaaroista. Siellä ei ole
      Maailman menoa
      343
      1922
    4. Mansikkatiloilla hyväksikäytetään ukrainalaisia

      Työolot ovat surkeita ja palkka kelvoton. https://yle.fi/a/74-20172942
      Maailman menoa
      275
      1565
    5. Kerrostaloihin ilmalämpöpumput

      Ulkomailla näkee paljon ilmalämpöpumppuja kerrostalojen ulkoseinissä. Mikä estää taloyhtiötä hankkimasta niitä asuntoih
      Sinkut
      127
      1371
    6. Sokea "ystävälle"

      Oletko oikeasti noin sokea?
      Ikävä
      100
      1189
    7. En ymmärrä käytöstäsi

      Se on ollut eräänlaista hyväksikäyttöä. Että seura kyllä kelpaa palstan välityksellä silloin kun ei ole parempaakaan tek
      Ikävä
      137
      1092
    8. Persaukinen puolankalainen kävi kerjäämässä paitaa

      Ja lippistä. Nauratti suuresti kun katsoin. Kukahan mahtanee olla? Voipi katsoa täältä jutun. https://www.youtube.com
      Puolanka
      19
      1026
    9. Kirkonkylän puliveivarit

      Hieman pistää silmään nuo puliukot ja akat kirkonkylän penkeillä ja S-marketin kulmilla. Tarttis varmaan tehdä asialle j
      Karstula
      21
      982
    10. Kiitoksia kaikille epäasiallisesta sisällöstä liputtaneille

      Se ylimielisyys ja epäasiallisen julkaisun jakaminen ei sitten kantanut.
      Tuusniemi
      82
      951
    Aihe