The Järmääjät! ;)

Ei mulla muuta. =D

1

152

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tein ketjun aluksi ihan muuten vaan, mutta sitten tuli idea, että onko kehitysehdotuksia järmäämisen vähentämiseksi?

      Monessa asiassa keskustelu menee järmäämiseksi, koska ihmiset kertovat miten itse toimivat, tuntevat ja ajattelevat, jolloin ainoastaan ne ketkä ovat "samalla aaltopituudella" edes suunnilleen ymmärtävät sen kyseisen ihmisen mielipiteitä.

      Kaikkien pitäisi tajuta, että kaikki eivät ole "samalla taajuudella", jolloin on turha lähteä järmäämään täysin erillaisten luonteiden/persoonien kanssa, tämän lisäksi ihmiset ovat yksilöitä, vaikka tosin osa on hyvin lähellä toistensa kaltaisia.

      Mitä ehdotuksia Järmäämisen ja Manipuloimisen vähentämiseksi, onko siihen mitään mahdollisuuksia vai onko se ajatus jo tuhoon tuomittu alkuunsa?

      Tiedän, tiedän, suurella mahdollisuudella, myös tämä ketju menee järmäämiseksi, jos keskustelu lähtee käyntiin, mutta kokeillaan silti, jos vaikka saisi jotain keskustelua aikaan, eikä ihmiset innostuisi liikaa trollailemaan, vaan kertoisivat omia ajatuksia asiasta aidosti ja rehellisesti.

      Voi tietenkin olla helpompaa tunnustaa, että sinkku palsta on trollailemista ja järmäämistä varten pääasiassa, siltähän se tuntuu......

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä Yllätti

      Kaivatussasi?
      Ikävä
      172
      1532
    2. Mikä oli suurin

      Ongelma välillämme?
      Ikävä
      115
      1098
    3. Mitä Kärnässä tapahtui?

      Sinnen meni ambulanssi, paloauto, poliisiauto ja poliisimoottoripyörä.
      Lappajärvi
      15
      954
    4. Tämä meidän välinen tilanne

      Se on tosi raskas mulle. Ihminen, jota haluan eniten elämääni, ihanin olento, enkä koskaan pääse näkemään häntä. Sydämen
      Ikävä
      37
      895
    5. Se katse...

      Täynnä rakkautta. Kunpa olisin tajunnut.
      Ikävä
      78
      811
    6. Ei enää ulkoteltta ruokaa.

      Se oli sitten viimmeinen kerta kun tuonne teltalle menen.Laatu heikkenee joka vuosi ja annokset pienenee.Ei enää kiitos,
      Kuhmo
      34
      782
    7. En ole hetkeen sinulle kirjoittanut nainen

      Vieläkin ajattelen sinua, jos voit uskoa. Tunteet minussa huutavat toivoa ja rakkautta, kun kylmä loogisuus taas pistää
      Ikävä
      56
      771
    8. Rakastamisesi tarkoitus

      Mikä oli kaiken tarkoitus? En sitä tiedä, en ymmärrä. Olet mielessäni, alati. Olen miettinyt. Ei sillä taida olla merki
      Ikävä
      54
      755
    9. Hoikkana olet pysynyt, ja nättinä

      Iloa silmille vähän liikaakin. Ei uskalla aina edes katsoa. Tulee liikaa kaipausta. Yhdelle ihanalle
      Ikävä
      25
      739
    10. Kohtalo antoi

      sinulle vielä mahdollisuuden valita oikein. Et siihen tarttunut.
      Ikävä
      70
      701
    Aihe